Ливадарки

Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Инглишот ѝ е многу јак, иако другарка ти во тој пост инсистираше на локални муабети “терминално онлајн“ е фраза дефинитивно со локални корени од македонскиот жаргон.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Biased сте од претходните генерации.
Новите не готват ниту жените, ниту мажите :D

Сега сите сме модерни :D
Точно. До таму е дојдено да модерната жена не ја пушташ у кујна зашто ако почнеш да зависиш од нејзиното готвење ќе фатиш дијабетес и ќе дуплираш телесна тежина.
Сега сме outsourcing сите. :) Како што го селат производството од запад во Кина и Индија, така и домашните работи се селат од надлежност на “домаќинката“ во надлежност на Мексиканката/Циганката (чистење и средување на домот), супермаркетот со свежо подготвена храна/готвачките вештини што мажот ги научил додека бил ерген (готвење и исхрана), машини за перење алишта и за миење садови (одржување и хигиена), секс кога ќе треба да се деси ќе си порачаш од ОнлиФенс некоја бруцошка за да не ја деранжираш “домаќинката“, па и раѓање деца е преселено од листата на принадлежности на “домаќинката“ на сурогат мајките...outsourcing му е мајката.
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
274
Поени од реакции
258
Точно. До таму е дојдено да модерната жена не ја пушташ у кујна зашто ако почнеш да зависиш од нејзиното готвење ќе фатиш дијабетес и ќе дуплираш телесна тежина.
Сега сме outsourcing сите. :) Како што го селат производството од запад во Кина и Индија, така и домашните работи се селат од надлежност на “домаќинката“ во надлежност на Мексиканката/Циганката (чистење и средување на домот), супермаркетот со свежо подготвена храна/готвачките вештини што мажот ги научил додека бил ерген (готвење и исхрана), машини за перење алишта и за миење садови (одржување и хигиена), секс кога ќе треба да се деси ќе си порачаш од ОнлиФенс некоја бруцошка за да не ја деранжираш “домаќинката“, па и раѓање деца е преселено од листата на принадлежности на “домаќинката“ на сурогат мајките...outsourcing му е мајката.
Ти до толку грд си?
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Кога некоја ливадарка ќе ти се продава за поштена жена, бркни низ базава за податоци да видиш колку порки снимила:

Screenshot 2023-01-23 at 10.12.13 AM.png

И оп! Види кој се најде затечен- женичка.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Од газ ли го извади процентов за мажите што не биле свиѓани? :D
И по муабетов и јас сум инцел. :pos:
Еве ти анегдота, една од многуте. Односот потврдено е 90/10, можеш да се буниш до сабајле дека ова било анегдотен доказ, да ти извадам научно базирани анкети што истото ќе ти го потврдат само ќе си губам време, небаре ќе се свртиш и ќе кажеш “извини Неподобен, ти си во право, ми докажа и ќе го сменам мислењето“:

Screenshot 2023-01-24 at 7.54.30 PM.png
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Jas poveketo 30+ zeni slobodni so gi znam se planinarki pa posle toa velosipedistki, sportistki itn. Mozi i ovie so kucinjava dzogiraat ili planinarat :sekcza:
Ја одмараат рипката од напорна употреба цели 15 години.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.177
Jas poveketo 30+ zeni slobodni so gi znam se planinarki pa posle toa velosipedistki, sportistki itn. Mozi i ovie so kucinjava dzogiraat ili planinarat :sekcza:
A sto ima vrska edno so drugo ziti se.
Ne site 30+ slobodni zeni so djukeli po difolt se livadarki.
Автоматски споено мислење:

Ливадарките се голема фрустрација за многу слободни мажи.Арно ама ливадарка ти е жена која предходно имала богат сексуален живот,па сега и е преку глава од секс .И така се до 40ста година ,моментот кога сваќа дека удрила во зидот тоест се помалку мажи се интересираат за неа.И да не се лажиме и мажте кога би имале можност да менуваат жени на свои 20 години истото би го правеле.Ево на Владе кога би му се понудила Ливадарка не би ја одбил па макар имала 20сет ротфалери
Druze da ne ja utna malce poentata a ? :cautious:.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom