Лефкада

Член од
1 октомври 2009
Мислења
109
Поени од реакции
18
На 18 август одам за Василики со девојка ми. Да не случајно има тука уште некој тоа време, да се договориме за рентакар, пошто гледам сите препорачуваат најубо со кола било.
Олимпија, браво за освртот, ни одговори скоро на сите прашања :)
 
Член од
3 март 2010
Мислења
638
Поени од реакции
369
меѓу василаки и агиос никитас каде е подобро, гледам до никитас поблиску плажите се, ама и двете се мали па за навечер нема кај да се шета
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
меѓу василаки и агиос никитас каде е подобро, гледам до никитас поблиску плажите се, ама и двете се мали па за навечер нема кај да се шета
И во едното место и во другото нема кај да шеташ. За шетање Нидри или Лефкас ама се уџум од плажи :pipi:
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
73
Поени од реакции
9
За смештај на лице место се наоѓа ли нешто во Василики, цена и слично, да споредам зашто по агенцииве е све скоро зафатено
Se naoga ama normalno posto sega e sezona go nema vo izobilstvo. Od 1vi avgust cenite ke bidat povisoki. Znaci ako doagas pomegu 1vi i 15ti avgust 40 evra za studio najmalce spored mene. I toa so cenkanje da ne zaboravam. Bidi spremen deka ke ti nudat i za 55 -60. Zavisi kako ke nacekas. Jas sum momentalno vo Vasiliki ako ti treba pomos ke se obidam da ti pomognam.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Se naoga ama normalno posto sega e sezona go nema vo izobilstvo. Od 1vi avgust cenite ke bidat povisoki. Znaci ako doagas pomegu 1vi i 15ti avgust 40 evra za studio najmalce spored mene. I toa so cenkanje da ne zaboravam. Bidi spremen deka ke ti nudat i za 55 -60. Zavisi kako ke nacekas. Jas sum momentalno vo Vasiliki ako ti treba pomos ke se obidam da ti pomognam.
сепак се одлучив на друга посигурна варијанта, Лефкада нигде немаше слободно и уплатив на Крф, фала како и да е :)
 
Член од
6 август 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
планирам да одам на лефкада од 25 август во местото василики,дали некој знае како се движат цените за сместување во тој период....потоа за плажите ме интересира дали има многу ветер и многу бранови преку целиот ден бидејки гледавме на разни форуми дека имало многу големи бранови и дека не било возможно да се капиш
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
планирам да одам на лефкада од 25 август во местото василики,дали некој знае како се движат цените за сместување во тој период....потоа за плажите ме интересира дали има многу ветер и многу бранови преку целиот ден бидејки гледавме на разни форуми дека имало многу големи бранови и дека не било возможно да се капиш
Во Август во Лефкада е најскапо, поради зголемена посета од Италијанци. Е сега имаш среќа што си на крај од месецот па може да се исценкаш со јужњаците :) За смештај види каталог од нашите агенции и одземи 15-20 % од нивната цена, отприлика би требало по 15-20 евра од човек да се најде нешто во тој период. Ветер во Василики има постојано, а за бранови како ќе ти се погоди, јас кога бев имаше бранови 6-7 дена бранови после 3 дена беше помирно морето.
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
Одам за Василлики на почеток на Септември и моментално барам смештај по нетов. Ако има некој позитивно искуство со некој смештај (освен Вила Катерина :) ) би го замолил да го сподели.
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Исто и јас одам за Лефкада во септември, но дали има некој да каже каде е најубаво (во однос на блискоста на убавите плажи) дали во Агиос Никитас, Нидри, Василики, Сивота итн.??

Едит: Ми рекоа Агиос Никитас е најдобро... true? :)
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
^ Колку што успеав јас да се информирам Никитас е најдобро ама и поскапо од другите места. Јас само што најдов смештај во Василики така да сеа уште да бележам што е и каде е на Igo-to и цепаме :)
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Ако сакате плажи, или Агиос Никитас или Василики. Нидри е ок за шетање ама е далеку од плажи. За прав одмор - Агиос Никитас.
 
Член од
6 октомври 2011
Мислења
76
Поени од реакции
21
На секој кој што не бил на Лефкада му препорачувам да го посети островот...едноставно ме остави без зборови. Каде и да си сместен во било кое градче си има своја предност. Јас бев во Нидри, за вечерни прошетки е измислено, а и плажата не беше воопшто лоша, превоз имаше горе долу до 80% од плажите (освен до Порто Кацики, Егремни и Гиалос), за нив си изнајмивме кола и успеавме да ги видиме, така да и да не сте со сопствен превоз не е толку трагично. Доколку некој сака екстра информации слободно нека ме праша
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
75
Поени од реакции
12
Ме интересира за агиос никитас ако се оди без сопствено возило дали таму има јавен транспорт каде што може да те однесат (пр. некое комбенце или кајче ) до некои други плажи и до лефкас и како се движат цените?
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Кајчиња има, а јавен превоз не. Ако си сместен и у агиос никитас имаш подобар пристап до убавите плажи ама ќе мора да ренташ кола или мотор.

Sent from my GT-I9195
 

Kajgana Shop

На врв Bottom