Летни блокбастери 2011

Од кој летен блокбастер имате најголеми очекувања?


  • Вкупно гласачи
    213
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Да ви кажам право како old man yells at cloud може ќе звучам ,ама се ова се блјувотини од филмови. Многу ефекти, мозок не ти треба за да ги гледаш. ајде зјапај. Изгледа во САД навистина има втора голема депресија чим Холивуд до толку се потруди оваа година да создаде крем де ла крем во вакви фејлови. Го селектирав Икс Мен зошто го сакам серијалот, инаку и за тоа немам добро мислење.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Да би кажам право како old man yells at cloud може ќе звучам ,а ма се ова се блјувотини од филмови. Многу ефекти, мозок не ти треба за да ги гледаш. ајде зјапај. ИЗгледа во САД навистина има втора голема депреција чим Холивуд до толку се потруди оваа година да создаде крем де ла крем во вакви фејлови. Го селектирав Икс Мен зошто го сакам серијалот, инаку и за тоа немам добро мислење.
На лето имаш блокбастери. Секоја година. Мислам нема потреба од дискусии од типот вакви филмови Vs онакви, ова е тема за ваквите филмови...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Летни блокбастери се филмови за кои не мора ... уствари филмови во кои и да одиш да мочаш среде филм и да се вратиш за 1/2 минути, пак ке си во тек со филмот, а и нема 2 пати да му ја мислиш дали да одам да мочам или не.

Филм како Три оф Лајф, колку и да е добар како филм (режиран, сценаријо, глума), и поквалитетен содржински, ни во најлуди соништа од Трансформери не може да прави повеќе заработка.

Американците ке ги полнат салите за напумпана акција и огромни роботи, ама за филм на кој мора све да запазиш и тоа во кино сала, каде што секој трет си твита што прави во моментов, не, пари тој филм не.

Му реков на ИоСоно да отвори он тема, затоа и што подобро ке ја вклопи а и мене мрза ми е, не сака :p

Еве ги моите фаворити за летово:

1. Captain America
2. Mister Potter
3. Transformers
4. Cars 2 (пиксар не греши, а и да греши...)
5. Green Lantern
6. Thor
7. The Hangover
8. Kung Fu 2
9. Super 8
10. X-men/Fast 5

Филмовите се наредени од тоа кој ке заработи повеќе. А тие кои најмногу ги очекувам се: 1, 9, 6, 3, 5
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Мое мислење, не значи дека е точно.
--- надополнето: Jun 8, 2011 10:28 PM ---
Филмовите се наредени од тоа кој ке заработи повеќе. А тие кои најмногу ги очекувам се: 1, 9, 6, 3, 5
:)
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Come again? Погрешно ме цитираше или јас сум глуп и не те разбирам? :)
Го делам твоето мислење дека така треба да се подредат филмовиве, кој колку пари ќе заработи. Сигурен сум и дека продуцентите од Холивуд го мислат истото.А за квалитет ќе бараме такви некои филмови ко Дрво на животот и продукции од типот на Господарот на Прстените.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.678
Американците ке ги полнат салите за напумпана акција и огромни роботи, ама за филм на кој мора све да запазиш и тоа во кино сала, каде што секој трет си твита што прави во моментов, не, пари тој филм не.
Кога сме кај напумпана акција, роботи, Hugh Jackman и остално.. :


:D :D :D :D

Јас како не фан ама следбеник.. или следач беше? Follower или како и да е на Хари Потер ќе го изгледам, дека убав ми стана серијалов со последните филмови, исто и Пандата ќе ја изгледам, немам boner за Hangover 2, ако го симне брат ми ќе го глеам, X- Men исто Meh.. А гласов го дадов за Пиратите.​
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.361
Поени од реакции
25.059
X- Men исто Meh..
Најакиот серијал во последно е овај :).
Дома ги имам копии од оригинал кецот двојката и тројката. И тројката ко излезе јак, прејак, мене ми беше лудило, цела година зборвев за него. Леле тепачката накрај, ко мало дете се радвев. Па сцената со шахот, последната, дали Магнето ги изгуби силите или не... дилема, у пичку матер. Дискусии, карајнци во друштвово. Едниот го сакал Сајклопс, другиот Вулверин... Во друштвово Икс Мен ни се култни филмој :)
И еднаш изгледа му го дадов некому или како испадна, и сега тројката ми го немат дома. Кој го украде аир да не видит. Титаник да ми го украдеа не ќе ми беше мака, ама овај...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.628
Супер 8... го чекам со месеци. Знам дека ќе ми биде супер.. во најмала рака добар. Исто како Inception.
Иначе мене боље ќе ми беше да го режира спилберг отколку абрамс пошо абрамс малце ме напиња со неговите чудовишта и мистерии.

P.S. дај да отвориме некој poll за погодување, кога ќе излезе асална снимка за филмот? :D
Ако го донесат нашиве, go кајганџиски во кино? минус Psyside, он неќе да гледа во кино, преферира blu ray.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.816
Гласав само за "The Boy who Lived" :cool:
Некои луѓе пишаа дека филмовите не можат да ги достигнат книгите, ама по гледањето на првиот дел морам да кажам дека сум доста пријатно изненаден, затоа што овојпат имале доволно време да ги опфатат сите делови од првата половина на книгата. Очекувам така да биде и за вториот дел.
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
X-Men first class prequel, овој пред се многу добра мешавина на компјутеризација и сторија претскажана на платно и монитори
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Нај мајндфак анкета ,да мојш за сите да гласаш :D
Иначе ,тоа чудо прв пат да неам некој си очекувања од блокбастериве...
можеби ги очекувам x-men затоа што го пратам серијалот(исклучок е Вулверин) или капетан Америка(омилена игрица на нинтендото )...а за супер 8 неам коментар ; )
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Искрено од овие филмови како гледач немам никакви очекувања. Имам само од The Three Of Life, ама па тој не се вбројува во летниве блокбастери така што оставам празен простор да ѕирнам некој од насловиве ако ми налета.
Не сакам да се правам паметњаковиќ, ама филмот се вика The Tree Of Life (Дрвото на животот), а не The Three Of Life (Тројцата на животот).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom