Летни блокбастери 2011

Од кој летен блокбастер имате најголеми очекувања?


  • Вкупно гласачи
    213

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.355
Поени од реакции
58.026
Мислам дека кога гласав пишуваше дека другите ќе имаат опција да видат за што сум гласал (јавна анкета) или се лажам? бидејќи неможам да видам кој за што гласал.... :)
Со сигурност ја подесив да може ама еве нејќе...

Искрено од овие филмови како гледач немам никакви очекувања. Имам само од The Three Of Life, ама па тој не се вбројува во летниве блокбастери така што оставам празен простор да ѕирнам некој од насловиве ако ми налета.
Не можев да најдам податок за буџет на IMDB па го изоставив.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Со сигурност ја подесив да може ама еве нејќе...

Не можев да најдам податок за буџет на IMDB па го изоставив.
Многу мистерија кружи околу филмов, па согласно тоа и буџетот. Филмов на Малик и не може да се сврсти во блокбастери..:)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Oк фала, како и да е гласав за Kung Fu Panda & Super 8 :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
kung fu panda hangover 2 (појма неам зашо, се надевам на awesomness како пто беше првиот)
пиратите ќе го гледам на кино и затоа го одбрав :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.355
Поени од реакции
58.026
Соработката помеѓу JJ Abrams & Steven Spielberg, ни го носи Super 8, искрено после гледањето на Cloverfield, ремек делото на Абрамс, а воедно и знаејќи ги способностите на двата режисера..неможам да дочекам да излезе на добра снимка! според она што го читам се работи за Sci-Fi трилер, во кој тематика би требала да биде нешто генерално слично на Cloverfield, некои отидоа до тaму што филмов го свртсија во категоријата на приквел на Cloverfield!

Watch in HD!

Сега да се навратам на оригиналниот пост:
Прво, добро е што не го режира Спилберг, знам дека ова глупо звучи ама умот ми е на War of the Worlds (2005), филм кој длабоко ме разочара мене и не само мене туку и пошироката јавност. Веднаш потоа Спилберг го сними Munich кој Munich (2005) кој е супер филм но не е блокбастер, за да се врати со четвртото бедно продолжение на Индиана. Во меѓувреме направи пауза од режирање која се надевам добро ќе му дојде.

J.J. Abrams е друга приказна, нема премногу искуство како режисер но после LOST доби некои проекти кои можеа и подобро, но според мене не беа лоши.

Од друга страна, секој НЛО фрик кој се почитува себеси како таков не може да остане рамнодушен кога ќе го слушне терминот "Area 51". Иако не сум сигурен што точно сакаат да направат од филмов, ќе се потрудам да останам што е можно повеќе неинформиран и да ги намалам очекувањата.

Од листата на најавени блокбастери нема голема надеж дека летово ќе се изнагледаме добри филмови, јас мојот фокус го имам кон приквелот на X-Men и овој филм, како и неколку други филмови кои не спаѓаат во групата на блокбастери.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
glasav za Super 8 znaejki koj stoi pozadi nego..Spilberg-najgolemiot i J.J.Abrams-naslednikot...mislam vo blokbaster zonata.Od trejlerot mislam deka ke nema bash dopirni tocki so Cloverfield style movie,tuku poveke se custvuva atmosferata od Spilberg ...sredbite od tret vid i vojnata na svetovite.Kako i da e,ke rastura filmot,harageito pulsira maksimalno
 
Н

'Никола'

Гостин
Иначе за анкетава, кликнете на гласовите ќе ви каже кој гласал за истите.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
763
Поени од реакции
294
Па по заработка веројатно Хари Потер ќе биде прв бидејки е последен во серијалот.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Сега да се навратам на оригиналниот пост:
Прво, добро е што не го режира Спилберг, знам дека ова глупо звучи ама умот ми е на War of the Worlds (2005), филм кој длабоко ме разочара мене и не само мене туку и пошироката јавност. Веднаш потоа Спилберг го сними Munich кој Munich (2005) кој е супер филм но не е блокбастер, за да се врати со четвртото бедно продолжение на Индиана. Во меѓувреме направи пауза од режирање која се надевам добро ќе му дојде.

J.J. Abrams е друга приказна, нема премногу искуство како режисер но после LOST доби некои проекти кои можеа и подобро, но според мене не беа лоши.

Од друга страна, секој НЛО фрик кој се почитува себеси како таков не може да остане рамнодушен кога ќе го слушне терминот "Area 51". Иако не сум сигурен што точно сакаат да направат од филмов, ќе се потрудам да останам што е можно повеќе неинформиран и да ги намалам очекувањата.

Од листата на најавени блокбастери нема голема надеж дека летово ќе се изнагледаме добри филмови, јас мојот фокус го имам кон приквелот на X-Men и овој филм, како и неколку други филмови кои не спаѓаат во групата на блокбастери.
Одлилно склопенo, со една разлика што мене ми се допнадна War Of The Worlds, кaко и да е доста добра анализа, и да, искрено се надевам дека Super 8 ќе ни падне у раце (во добра копија) 720p.. најбрзо што може!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.355
Поени од реакции
58.026
Не знам... мене во моментот мислам дека ми се допадна зошто сакав да ми се допадне. Инаку горе-долу беше една општа брканица, горе-долу :)

Мислам дека не го постигнаа чувството на страв и паника кај гледачот кое се очекуваше, онака како во радио емисијата на Орсон Велс, но можеби и прекасно дојде оваа екранизација, крајот на 80-тите можеби беше најдобро време за овој блокбастер.

Инаку после тоа го гледав World of the Worlds од Азулум продукција (тогаш не знаев што е тоа и се чудев како излегол уште еден филм со исто име и во исто време) и што да ви кажам, дно на дното :) Не е чудо и сега да скоцкаат некој Super 9 филм :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Oк де, неможе сите да бидат како Cloverfield! мора малце и просек да има, над 6/7 пати ми е гледан и увек ме стресува јако, доста јако...рока Адреналин!! :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Па што знам.
Од овие немам ниеден уште гледано иако очекувам многу од Пандата, Хари Потер, Мамурлакот и Супер 8.
За Пиратите сум скептичен некако без Орландо Блум, ама ајде ќе видиме шо и како ќе биде од нив. Трансфомери и Коли не ми се гледани претходните делови, а Брзиве и Бесниве одамна ја зафркнаа работата така да ни од тоа не очекувам нешто посебно.
За Икс Мен ќе го јадам срамот, ама имам само еден гледано и тоа многу одамна и врска неам шо како се случува таму па за него не коментирам ништо.
П.С. За Тор е кажано се.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.355
Поени од реакции
58.026
Па што знам.
Од овие немам ниеден уште гледано иако очекувам многу од Пандата, Хари Потер, Мамурлакот и Супер 8.
За Пиратите сум скептичен некако без Орландо Блум, ама ајде ќе видиме шо и како ќе биде од нив. Трансфомери и Коли не ми се гледани претходните делови, а Брзиве и Бесниве одамна ја зафркнаа работата така да ни од тоа не очекувам нешто посебно.
За Икс Мен ќе го јадам срамот, ама имам само еден гледано и тоа многу одамна и врска неам шо како се случува таму па за него не коментирам ништо.
П.С. За Тор е кажано се.
Ууууууаааа.... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom