Летни блокбастери 2011

Од кој летен блокбастер имате најголеми очекувања?


  • Вкупно гласачи
    213

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Е овај ќе го гледам сега пред да си легнам да спијам:

 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.381
Поени од реакции
58.150
Е овај ќе го гледам сега пред да си легнам да спијам:

Има добра снимка?
Како можете да гледате блокбастер на лоша снимка???

Тоа ти е форма на садо-мазохизам...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Има добра снимка?
Како можете да гледате блокбастер на лоша снимка???

Тоа ти е форма на садо-мазохизам...
Ts некоја снимка ама добар е не е кино да ти стани тој пред тебе што седи, а па не e ни баш како Divx Xvid.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.381
Поени од реакции
58.150
Ts некоја снимка ама добар е не е кино да ти стани тој пред тебе што седи, а па не e ни баш како Divx Xvid.
Ти си знаеш. Јас TS гледам два пати годишно ама никогаш за филм во кој главното се ефектите...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Ти си знаеш. Јас TS гледам два пати годишно ама никогаш за филм во кој главното се ефектите...
Важно ќе се фалам дека прв сум тука што го гледал :sneaky:.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.381
Поени од реакции
58.150
Од кој летен блокбастер имате најголеми очекувања?
  1. Super 8
  2. X-Men: First Class
  3. Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
  4. Thor
  5. The Hangover 2
  6. Kung Fu Panda: The Kaboom of Doom
  7. Fast Five
  8. Cars 2
  9. Transformers 3
  10. The Smurfs
  11. Harry Potter and the Deathly Hallows Part II
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Леле овие се (речиси) сите продолженија.
Имав за Мамурлак 2 ама го гледав и е копија на кецот. Значи заплет, расплет, кулминација, се е како од првиот дел.
Хари Потер филмовите не ми се ништо посебно бидејќи книгите за мене се феноменални и филмовиве не можат да им парираат.
Кунг фу панда кецот ми е гледан и баш ми се бендиса, па во анкетата за него ќе гласам.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.381
Поени од реакции
58.150
Анкетата дозволува максимум 10 така да ако сум пропуштил нешто, то је то, што би рекол Среќко Катанец.
 
T

Tetro

Гостин
Трејлери може да ставаме?
Внимавајте да не содржат спољери

 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Мислам дека кога гласав пишуваше дека другите ќе имаат опција да видат за што сум гласал (јавна анкета) или се лажам? бидејќи неможам да видам кој за што гласал.... :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Искрено од овие филмови како гледач немам никакви очекувања. Имам само од The Three Of Life, ама па тој не се вбројува во летниве блокбастери така што оставам празен простор да ѕирнам некој од насловиве ако ми налета.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Од овие 10, 8 се „продолженија“... и од нив не очекувам премногу, освен од Пиратите. Можеби Хари Потер пошто е последен дел има услови да биде најдобар од овие, но ја не сум некој голем Хари Потер фан, па затоа тој го тргам настрана.

па така највеќе очекувам од Super8... ма да блокбастер ко блокбастер... :ROFLMAO:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Сега за сега ќе му дадам предност на Екс мен поради досегашните коментари од гледачите на Премиерата. Филмот бил ТОП (y)
 
Н

'Никола'

Гостин
Од Super 8 очекувам да бидне нешто, гледајќи кој стои позади продукцијата.
На X-Men не сум некое фаниште, гледани ми се од поодамна првите три. Потоа тој што излезе со Хју Џекмен не го гледав, па не знам и овој дали ќе го гледам. Можеби понатаму.
Пиратите го гледав ден по премиерата на кино, и морам да кажам дека ги надмина моите очекувања. Очекував да се повтори Индијана Џонс 4, но испадна сосема спротивното. Не знам, можеби дека стварно ја обожавав трилогијата, едноставно предобар испадна четвртиов за мој вкус.
Тор, само реклама добра имаше, ништо друго (според мене).
Хенговер двојката не ми е сеуште гледан, али од комедија никогаш не очекувам многу, па дури и од овој. Како и да е, и да е ко кецот, нема да им се налутам. :)
Кунг фу пандата, првиот не можев да го догледам од што ми беше досаден, вториов нема да го гледам со сигурност.
Наредните четири, исто така не планирам да ги гледам.
А за Хари Потер го делам мислењето со srcee, со таа разлика што филмовите ги гледам од радозналост, и се нешто повеќе од ок. Сепак не можат во никаков случај да го достигнат нивото на книгите.
Тоа е тоа, моето видување за наведениве филмови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom