Легијата

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.930
Поени од реакции
7.586
Во средата ЛД Пистолеро т.е Пеше беше гостин во емисијата Play Hip hop на Метрополис радио со Дј Бугиман:D

Зборуваше за новиот албум ,пушташе Бугимен траки во избор на Пеше и си направија еден интересен моабет ,онака опуштен другарски :D

Знае некој дали албумов го има некаде по другиве градови да се купи ,или само во Скопје се продава?
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779


На партиски митинг :facepalm:
Za Strajk imav mnogu dobro mislenje ama da ucestvuva na zabavi na onie koj najmnogu gi kritikuva e toa e paradoks ogromen I neka ne se kurcat togas deka se under kultura .... Fuck off
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Za Strajk imav mnogu dobro mislenje ama da ucestvuva na zabavi na onie koj najmnogu gi kritikuva e toa e paradoks ogromen I neka ne se kurcat togas deka se under kultura .... Fuck off
море а од кај таа информација дека биле на партиски митинг,дај кажете да знаеме сите кога ,што,како
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665


На партиски митинг :facepalm:
Za Strajk imav mnogu dobro mislenje ama da ucestvuva na zabavi na onie koj najmnogu gi kritikuva e toa e paradoks ogromen I neka ne se kurcat togas deka se under kultura .... Fuck off
море а од кај таа информација дека биле на партиски митинг,дај кажете да знаеме сите кога ,што,како
Dezinformacija, de be zar vo se veruvate sto ke procitate na internet :D
http://forum.kajgana.com/threads/Хип-хоп-културата-во-Македонија.47855/page-268
i na fb imaat pisano deka nema da nastapuvaat oni :D https://www.facebook.com/TonyoSanOfficial?ref=stream

Tonyo San (Official)
Procurile dezinformativni najavi za nastup po fejzbukov so politicko manipulativna pozadina... nekoj e prelazan... GLUPOSTI... pred da zaklucuvate bilo sto vo vasite glavi da znaete deka mene ke ima tamu kade sto ke pisam na stranava deka ke bidam... Ova e moja oficijalna fan strana, cim tuka nema nisto znaci deka e somnitelno... a Toa sto naskoro ke izleze vo eter e VIDEO za pesnata UMRI NASHKI od Chairskiot album na TONYO SAN & KEMP O.D.... Uzivajte
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Za Strajk imav mnogu dobro mislenje ama da ucestvuva na zabavi na onie koj najmnogu gi kritikuva e toa e paradoks ogromen I neka ne se kurcat togas deka se under kultura .... Fuck off
Не го мењај толку лесно мислењето. Почекај малце, ете излегоа информации, дека е фејк.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.930
Поени од реакции
7.586
Зезанцијава им е јака нема што

После постот:pos:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.849
Поени од реакции
24.289

Добро дали е нормален?
Ја што не слушам рап, али ова е.. ауу ова е нешто премногу добро!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Според тежинава шо ја носит песнава, спотов е премногу лесен.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514

Добро дали е нормален?
Ја што не слушам рап, али ова е.. ауу ова е нешто премногу добро!
пред да ти го откорнам срцето, не да го допрам
пред да ти ја изедам психата во него,
пред да ти ги здробам коските во цело тело
пред да згасне денот и да се преврти светот,
пред мирот да се претвори во терор,
пред пандемодиум и пред армагедон,
пред умот да ти биде одземен од демон!

:cuc:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
пред да ти го откорнам срцето, не да го допрам
пред да ти ја изедам психата во него,
пред да ти ги здробам коските во цело тело
пред да згасне денот и да се преврти светот,
пред мирот да се претвори во терор,
пред пандемодиум и пред армагедон,
пред умот да ти биде одземен од демон!

:cuc:
Одлична анафора... :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom