Легијата

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Само Страјк го слушам неговите песни се стварно на ниво. Лош збор за него НЕ!
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Веќе и повеќе од јасно е дека се комерцијализира. Патем ме чуди овој чекор! :/




legijata · 12,554 like this.
4 hours ago ·

  • SE ZAMOLUVAAT SITE USERi NA YOUTUBE AKAUNTI KOI IMAAT STAVENO PESNI OD LEGIJATA ILI NIVNI SOLO PROEKTI DA GI TRGNAT OD ISTITE (bez razlika kolku imaat views), OFICIALNIOT YOUTUBE KANAL KE GI UPDEJTUVA SITE NOVOSTI I POSTARI PESNI. (Prenesi ja porakava) 1L
 
S

StormRage

Гостин
Веќе и повеќе од јасно е дека се комерцијализира. Патем ме чуди овој чекор! :/






legijata · 12,554 like this.
4 hours ago ·
  • SE ZAMOLUVAAT SITE USERi NA YOUTUBE AKAUNTI KOI IMAAT STAVENO PESNI OD LEGIJATA ILI NIVNI SOLO PROEKTI DA GI TRGNAT OD ISTITE (bez razlika kolku imaat views), OFICIALNIOT YOUTUBE KANAL KE GI UPDEJTUVA SITE NOVOSTI I POSTARI PESNI. (Prenesi ja porakava) 1L
па валда сакаат и од тоа пари да вадат, се нема шо се нема...
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ич да не ве боле дали ќе праат пари ,битно е да вадат добри траки и видео спотови како и до сега :)
Нивно право и веќе видено и од други групи од Македонија кои беа против тоа, па видоа пара и си легнаа на брашното.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.974
Поени од реакции
7.619
Мислам дека од јутјуб тешко ќе напраат некоја ептен јака пара со тоа што ќе го лиценцираат т.е станат партнери со некоја фирма која ќе им дава пари од тоа колку е видено едно видео.Можеби ќе напраат пари колку само да опремат едно скромно музичко студио :)

Green Out @ Kanal 103 (Live Radio Session)

Недела, 17 февруари, 22 часот

Online streaming: http://radiostream.neotel.mk:8000/kanal103

...

Tonyo San
Bruce
LD Pistolero

DJ Chvare
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Мислам дека од јутјуб тешко ќе напраат некоја ептен јака пара со тоа што ќе го лиценцираат т.е станат партнери со некоја фирма која ќе им дава пари од тоа колку е видено едно видео.Можеби ќе напраат пари колку само да опремат едно скромно музичко студио :)

Green Out @ Kanal 103 (Live Radio Session)

Недела, 17 февруари, 22 часот

Online streaming: http://radiostream.neotel.mk:8000/kanal103

...

Tonyo San
Bruce
LD Pistolero

DJ Chvare
Скромно Стдио? Ба не ми изгледа на скромно баш. Аддни ги на Facebook ќе видиш. :P
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.974
Поени од реакции
7.619
Скромно Стдио? Ба не ми изгледа на скромно баш. Аддни ги на Facebook ќе видиш. :P
Сум го видел ,добро не баш скромно ама од јутјуб може да заработат колку да купат некој инструменти и додатни работи за во студио :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom