Хип хоп културата во Македонија

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Што ќе кажете на ова?


Tonyo San (Official)
Procurile dezinformativni najavi za nastup po fejzbukov so politicko manipulativna pozadina... nekoj e prelazan... GLUPOSTI... pred da zaklucuvate bilo sto vo vasite glavi da znaete deka mene ke ima tamu kade sto ke pisam na stranava deka ke bidam... Ova e moja oficijalna fan strana, cim tuka nema nisto znaci deka e somnitelno... a Toa sto naskoro ke izleze vo eter e VIDEO za pesnata UMRI NASHKI od Chairskiot album na TONYO SAN & KEMP O.D.... Uzivajte
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.174
Поени од реакции
20.746
Што ќе кажете на ова?

СИТЕ СЕ ОПОЗИЦИСКИ ДЕЦА, И ДА ГИ СЕРАМ!

Дремат во штаб ко мисири, битни се мислат, пијат муфте кафе со шефот, демек сите се исти. Андреј Петров ќе грабне фотеља (уствари не), а тие ваљакот пак за плакати, си мислат трудот ќе се исплати, ќе дојдат на власт, па сфати кој е овца, а кој пастир!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Tonyo San (Official)
Procurile dezinformativni najavi za nastup po fejzbukov so politicko manipulativna pozadina... nekoj e prelazan... GLUPOSTI... pred da zaklucuvate bilo sto vo vasite glavi da znaete deka mene ke ima tamu kade sto ke pisam na stranava deka ke bidam... Ova e moja oficijalna fan strana, cim tuka nema nisto znaci deka e somnitelno... a Toa sto naskoro ke izleze vo eter e VIDEO za pesnata UMRI NASHKI od Chairskiot album na TONYO SAN & KEMP O.D.... Uzivajte

Еве. Овде нека заврши муабетот.

Blazej : DISCLAIMER :

LEGIJATA se dislocira od site najavi i reklami koi izlegoa naokolu za nastap na nekakva si zabava na SDMM !

Dogovorot navodno beshe deka se organizira zabava od Opshtina Karposh za "Denovi Na Karposh" , megjutoa ne bevme zapoznaeni deka celata rabota ima vakva POZADINA !

IM SE IZVINUVAME NA SITE FANOVI I PRIJATELI !!!! 1L
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.623
Поени од реакции
79.928
Мех, Џака никад не ја криел својата политичка ориентација, па сеа да има потреба да се дистанцира од нив.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Vo zlatnata era na rapot imase mnogu artisti koi tvorea i prezentiraa kvaliteten rap. Sramota e da ne otdademe pocit na tie lugje koi samostojno izdavaa proekti a sepak ostanaa vo senka na artistite pozadi koi stoeja korporativni producentski i izdavacki kukji. Nivnite dela i proekti kje bidat zacuvani i zapameteni se dur postojat fanaticni kolekcioneri. Vreme e da bidat cueni i da ja dobijat pocitta koja ja zasluzuvaat. Zatoa vkluci se i ti i oseti ja mokjta na vistinskoto podzemje na starata i dobra bum bap era vo rapot.

Mista 93 i Podzemni Frekvencii.

 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567

: Доколку најдете некое це-де што би ви се допаднало контактирајте ме по пп ќе ве упатам директно до продавачот. Разумни цени за сите албуми.

Едит: Се извинувам доколку пречи некому оваа мала реклама во таков случај избришете ми го постот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom