Легијата

H

Hip.Hop_MKD

Гостин


На партиски митинг :facepalm:
Ја имаш уште сликата друже?

Иначе, не ми се допаѓа на мене оваа новава. СИТЕ ми се сё повеќе и повеќе тапа, истите текстови на сите, истите лирики, едно те исто-едно те исто, ДА ФАК!!!!! Браво Гоце, само ќе речам иначе целата ќе беше тапа:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Се откажаа од ова у последен момент, после се вадеа па ЛД се бунел шо ти ја знам. :D
Се вадеа као не им било кажано дека е за СДСМ, туку ги излажале нешто роденден на Карпош или слично...

Пеше јак у новата, јак.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Искрено новиот албум на Пеше, е подобар од новиот на Тони. Ама пак некако го немаат стариот дух, песните околу исто им се вртат, ќе се направат 2,3 добри песни и другите околу иста работа ко да вртат. Од новиот албум на ЛД ми се сфиќат

, , и омилената А иначе за ова со СДСМ и мене ме зачудија баш. Ептен разочаруваат особено после оној стих „Го правам рапот од душа, за пари, работам и учам„ ама тоа е, такво време дојде :(
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Да ја отворам темава малце, читам нов албум се спремат, имате инфо како ќе се викат или нешто друго поврзано со албумот?
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Најдобри се, немам други зборови освен пофалби.
ЛД Пистолеро е според мене најдобриот рапер во Македонија.
За жал денеска децата слушаат срања од слаткар и мислат дека тоа е некој добар рап, греота.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Еве нешто од Пеше :D
9. За крај ти благодариме на одвоеното време и што ќе им препорачаш на твоите фанови и читатели на Шеталиште
- Фала на поканата. На фановите и читателите, оние најмладите – бидете паметни и памтете повеќе зошто тој период од животот ќе несакате да го заборавите. :) Младите – Секогаш кога ќе имате некој ситен проблем, кога ќе немате интернет, кога ќе се скарате со домашните, кога ќе раскинете со девојката или кога ќе ви изгуби клубот, сетете се дека некаде има некои што немаат покрив над глава, гладуваат, патат од церебрални парализи, немаат родители, ни пријатели и се сами, па после насмејте се зошто се живее секој ден, а се умира само еднаш! Најстарите – Пробајте да ги сфатите овие пред вас затоа што некогаш ни вие не сте биле сфатени.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Да ја отворам темава малце, читам нов албум се спремат, имате инфо како ќе се викат или нешто друго поврзано со албумот?
Најбитното е дека Брус и Гоце ќе бидат продуценти :D Така да ако ништо друго очекувам опаки битови.
 
Член од
23 јули 2012
Мислења
67
Поени од реакции
52
Dechki, dali gi ima nekoj slednive albumi i gi nudi na prodazhba?


- Da Dzaka Nakot - Neophodno Zlo (2001)
- Shuriken Records presents SK Street Beatz (2002)
- Da Dzaka Nakot - Nema poveke tajni (2004)
- Da Dzaka Nakot - Temni Ulici (2007)
- Green Out - Nekoi Skopski Banditi (2009)

Pisete poruce, ke se dogovorime za cena ;)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
https://www.youtube.com/watch?v=SJwsETIAW-I Знае ли некој на кого мисли ЛД кога вика дека биле заедно а после се заминал во токсикологија
Ако добро ме држи памтење Кацар и Џоле беа во Легијата прво почеток на 21 век кога се оформуваа, а после отидоа во Токсикологија. Не сум сигурен, ако знае некој посигурно нека пише
 

Kajgana Shop

На врв Bottom