Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Ништо ти не гледаш, не ни можеш да видиш.....вакви ад хоминем фори на друг може ќе можеш. Не ми е целта дебилен муабет со секого да правам, посебно не со некој на рани 20ти, така да земи фати книга поарно, политика за тебе не е.
Мене партија не ме интересира, книгата како извор на едукација ми е приоритет, рани 20ти успех и независност, мојот примарен бизнис каде што клиентите ми се 70% САД, 30% западна европа, ми тече прекрасно, секундарните два бизниси ми се тука каде што имам солиден успех и немам потреба од партија, а и да имам ќе ја заобиколам, ме разбираш што сакам да ти кажам, јас сум слободоумен граѓанин, независен од партија. Мојот поглед, не е ограничен како на коњ, што ќе му прикажеш тоа ќе гледа.

Само сакам да ги имам истите услови, како во други држави што имаат мои колеги и пријатели, ништо повеќе а според програмата единствена светла точка гледам во Левица.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Мене партија не ме интересира, книгата како извор на едукација ми е приоритет, рани 20ти успех и независност, мојот примарен бизнис каде што клиентите ми се 70% САД, 30% западна европа, ми тече прекрасно, секундарните два бизниси ми се тука каде што имам солиден успех и немам потреба од партија, а и да имам ќе ја заобиколам, ме разбираш што сакам да ти кажам, јас сум слободоумен граѓанин, независен од партија. Мојот поглед, не е ограничен како на коњ, што ќе му прикажеш тоа ќе гледа.

Само сакам да ги имам истите услови, како во други држави што имаат мои колеги и пријатели, ништо повеќе а според програмата единствена светла точка гледам во Левица.
Твојот поглед е зависен од партија, и тоа таа што пробуваш да ја одбраниш тука....Левица :)
Политика не е за тебе, пак да ти повторам....не верувај на се што ќе ти сервираат на медиуми. ;)
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
не верувај на се што ќе ти сервираат на медиуми. ;)
*Верува на кликбејтови со извртени информации на портали еквивалентни на курир и објави од Мицкоски на фб.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.444
Види го гревов
Државата гори, уште ние и Зимбабве неаме вакцини освен овие милостините од Србија, напишал колумна за Левица...
Со секој пост, збор од вакви нортмакедониџанци рејтингот на Левица расте
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.589
Поени од реакции
3.299
Види го гревов
Државата гори, уште ние и Зимбабве неаме вакцини освен овие милостините од Србија, напишал колумна за Левица...
Со секој пост, збор од вакви нортмакедониџанци рејтингот на Левица расте
Да де, јасно. Ама како што се поставени работите Левица тешко ке го матерјализира тоа.
Левица сега гради рејтинг на непријателства. Ама тоа не може да трае вечно. Ќе дојде момент кога ќе треба со некого да соработуваат.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
Го мешам ВМРО затоа што е била позиција и треба убаво да знае кои се регулативите на ЕУ, а и без разлика кај се наоѓа треба да работи од интерес на државата, а со поддршка на овој закон(за кој евроамбасадор ти посочува дека е неевропски), секој еден што дава поддршка за овој закон работи против интересите на Македонија(членство во ЕУ).
Абе уште со тие евроамбасадори, не гледаате до кое дерџе не донесоа ? И за која Македонија во ЕУ зборвиш ? Македонија е во ЕУ ако не знаеше , оваа твојава вештачка творевина не е Македонија, таа е Северна.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.664
Поени од реакции
7.570
Да де, јасно. Ама како што се поставени работите Левица тешко ке го матерјализира тоа.
Левица сега гради рејтинг на непријателства. Ама тоа не може да трае вечно. Ќе дојде момент кога ќе треба со некого да соработуваат.
Зависи зошто исто како што на Муртинецот му се поклопија коцките со пандемијата да си добие реизбор така и на нив им се поклопуваат сега. Добра е шансата да налетаат на локални и парламентарни заедно, каде што СДС ќе е во комплетен нокаут, а ДПНЕ ќе се соочи и со една плејада на мали десни партии кој ќе привлечат доста разочарани вмровци, а нема да биде или ќе биде многу кратко на власт за да ги земе уздите на државниот апарат назад.

Со доволен број на гласови може да се постават во ситуација каде што ДПНЕ ќе мора јавно да бира од една од следните коалиции:
  1. ДПНЕ-СДС-ДУИ/АА
  2. ДПНЕ-ДУИ-АА
  3. ДПНЕ-Левица/(некоја од малите партии ако освои пратеник сега со една изборна единица) и евентуално ДПА од албанските.
Ако ја одберат првата или втората опција, посебно првата со ДУИ има да има една доста опасна радикализација во Македонското општество ( оваа сегашна радикализација ќе изгледа смешна во споредба). ДПНЕ има да почне да пука на шавови, сепак за разлика од СДС голем дел од нивното членство се патриоти. Ќе ги наполнат и Левица и сите мали десни партии со членство. На крај 1-2 години на власт нема да останат. Зошто Левица со 15-20 пратеника сигурно нема да им ја игра улогата на кооперативната опозиција која ја игра ДПНЕ.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
*Верува на кликбејтови со извртени информации на портали еквивалентни на курир и објави од Мицкоски на фб.
Можев од друго место да ставам линк, намерно од фб профил на Мицковски го ставив, знаеш зошто...затоа што тоа се вика секс у мозок, а ја уживам у тоа. Уживам што сум скоро секогаш у право, јбг егото може мислиш дека ми е големо, ама не....едноставно ова го сфаќам како игра. Никад нема да можеш да го разбереш ова Џокер глупирање, најверојатно ќе си умреш у тешка душевна мизерија како и сите околу тебе што ги знаеш. Уствари ни ти ни 100 те души на форумов нема ни еден збор да разберат од ова хахах, ама нема врска.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Абе уште со тие евроамбасадори, не гледаате до кое дерџе не донесоа ? И за која Македонија во ЕУ зборвиш ? Македонија е во ЕУ ако не знаеше , оваа твојава вештачка творевина не е Македонија, таа е Северна.
Можеби за тебе се криви некакви амбасади и страни држави, за мене криви се корумпираните професори, началници и сите оние кои што може да ги сретнеш секој ден преку ден во кафана како уживаат на сметка на мене, тебе, некој друг.

А за Северна не знам што сакаш да ти кажам, буквално истиве горе се криви за се што се случува, а такви има во секоја партија и нивните деца гледам натака се ориентираат.

Ај сега ти удостои ме и просветли ме како евроамбасадорите се криви за тоа што ни се случува?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ај сега ти удостои ме и просветли ме како евроамбасадорите се криви за тоа што ни се случува?
Не ли ти е јасно дека овој го вади од кал Заев, откако некако левица нема капацитет?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.670
Поени од реакции
38.848
Можев од друго место да ставам линк, намерно од фб профил на Мицковски го ставив, знаеш зошто...затоа што тоа се вика секс у мозок, а ја уживам у тоа. Уживам што сум скоро секогаш у право, јбг егото може мислиш дека ми е големо, ама не....едноставно ова го сфаќам како игра. Никад нема да можеш да го разбереш ова Џокер глупирање, најверојатно ќе си умреш у тешка душевна мизерија како и сите околу тебе што ги знаеш. Уствари ни ти ни 100 те души на форумов нема ни еден збор да разберат од ова хахах, ама нема врска.
боди, ништо не те разбрав. Ти си Џокер и правиш будали од нас?
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.251
Поени од реакции
3.176
Можев од друго место да ставам линк, намерно од фб профил на Мицковски го ставив, знаеш зошто...затоа што тоа се вика секс у мозок, а ја уживам у тоа. Уживам што сум скоро секогаш у право, јбг егото може мислиш дека ми е големо, ама не....едноставно ова го сфаќам како игра. Никад нема да можеш да го разбереш ова Џокер глупирање, најверојатно ќе си умреш у тешка душевна мизерија како и сите околу тебе што ги знаеш. Уствари ни ти ни 100 те души на форумов нема ни еден збор да разберат од ова хахах, ама нема врска.
Ти си другар само едно надуено его и ништо повеќе.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Можев од друго место да ставам линк, намерно од фб профил на Мицковски го ставив, знаеш зошто...затоа што тоа се вика секс у мозок, а ја уживам у тоа. Уживам што сум скоро секогаш у право, јбг егото може мислиш дека ми е големо, ама не....едноставно ова го сфаќам како игра. Никад нема да можеш да го разбереш ова Џокер глупирање, најверојатно ќе си умреш у тешка душевна мизерија како и сите околу тебе што ги знаеш. Уствари ни ти ни 100 те души на форумов нема ни еден збор да разберат од ова хахах, ама нема врска.
Нема нешто за што не си експерт: геополитика, месни комитети, будизам, езотерија, нутриционизам, секс, девалвација, инфлација... Алал вера, камо да имаше повеќе како тебе.

Туку, дај прогнозирај кога ќе се смени курсот, да знам да си купам евра.

Види го гревов
Државата гори, уште ние и Зимбабве неаме вакцини освен овие милостините од Србија, напишал колумна за Левица...
Со секој пост, збор од вакви нортмакедониџанци рејтингот на Левица расте
:pos: :pos: :pos:
Овој не знае дома да си појде, па ќе деконструирал нешто.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
боди, ништо не те разбрав. Ти си Џокер и правиш будали од нас?
Не важи за тебе, ова е за овие од Левица политичарите на форумов, јаврии што свршуваат на фактот дека се дел од некоја промена на поарно, а уствари ги лажат како мали деца.
Ти Рон не си за политика...види со Зоки плановите за плажа до кај се.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.398
Поени од реакции
7.848
Можеби за тебе се криви некакви амбасади и страни држави, за мене криви се корумпираните професори, началници и сите оние кои што може да ги сретнеш секој ден преку ден во кафана како уживаат на сметка на мене, тебе, некој друг.

А за Северна не знам што сакаш да ти кажам, буквално истиве горе се криви за се што се случува, а такви има во секоја партија и нивните деца гледам натака се ориентираат.

Ај сега ти удостои ме и просветли ме како евроамбасадорите се криви за тоа што ни се случува?
Не се разбираш ти во политика, ќе ти објаснат штапците, значи америте го терале Заев да бара едно евро за Вицето, а кинезите го принудиле Груевски да бара пет посто на целото, да се разбереме тој не сакал затоа шо не е таков, ама со децата му се заканиле...и оп, Миле ми текна.

Инаку по истата логика, за се, апсолутно за се шо не чини во виљаетов се виновни партиски неопределените затоа шо:

СДСМ: не му овозможиле доволна поддршка на Заев да не мора да прифаќа тоа шо прифатил, а и во доста голем број гласале за ДПМНЕ, да не биле партиски неопределените такви глупави, сега се ќе било во ред, ама ете по нивна вина...

ДПМНЕ: предавници од кои дел ја поддржале Шарената, а повеќето биле против власта на Груевски/ДПМНЕ, власт која дење ноќе се борела за Македонија и македонштината, истите тие се криви за Референдумот и за тие 8 пратеници од ДПМНЕ кои се ставија во функција на СДСМ, требало да знаат дека до посер треба да се трпи ДПМНЕ пошто тие имаат ексклузивна лиценца за патриотизмот во МКД.

Се на се, иако никој друг не бил на власт во МКД од независноста до денес сем ДПМНЕ/СДСМ, партиски неопределните се криви за се негативно затоа шо пази, ништо шо прават партиите и нивните подлизурковци за нивни личен и теснопартиски интерес не им одговара на овие другите, во превод или завземи страна и биди слеп послушник, или си помножен со нула, иако таа слепа партиска послушност не е никава гаранција за нешто, сем во даден момент да бидеш уценет да направиш идиот од самиот себе релативизирајќи некоја тешка пиздарија.
Олигархијата е константа и главна во партиската кадровска политика и иземена од јавна бламажа, материјално компензираат на сите страни и ич qr не ги боли за ништо.

Еве сеа Левица како зема замав, и како повеќе отскокнува од контекстот кој му оди во прилог на ДПМНЕ, и тие полека стануваат предавници и кој знае шо друго ќе им истекне да ги етикетираат, иако да бидеме искрени тоа шо Левица го говори е во суштина она шо е во потсвеста на секој еден пристоен македонец, а тука може и да се вбројат и сите оние рационални припадници на малцинствата во МКД. Ако ништо друго, бар ќе мотивираат некоја екстра бројка на гласачи да излезат на избори, останува да видиме како ќе ја операционализираат таа поддршка, видовме шо СДСМ направи од Шарена револуција, да се надеваме дека Левица нема да ја изигра истата улога за ДПМНЕ.
Да се разбереме, СДСМ со намера анулираше се шо произлезе од Шарена револуција затоа шо не беше подобно и постоеше шанса да премине во структура која нема да им годи, а не беше соодветно филтрирано.

Ideme napret :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom