Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.250
Поени од реакции
3.173
Држи се ти до информациите од Левица, од многу инфо глава боли.
Автоматски споено мислење:


А ти си глуп, и сега што да ти правам? Еве сега Илон измислува некој чип, може тоа ќе биде спас за тебе.
Добра дискусија, секоја чест. Ова е само проекција на твоите особини кај мене. :)
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Не ли ти е јасно дека овој го вади од кал Заев, откако некако левица нема капацитет?
Зошто некој да го вади од кал Заев, има во моментов вистински политички противник? Точно е дека рејтингот на Левица е во огромен раст но далеку е од доволно за да падне Заев. Можно е бизнис претпријатието ВМРО да се договори со партиите од албанскиот блок, ама тоа е само промена на режимот на процесите.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.250
Поени од реакции
3.173
Ќе пораснеш и ти еден ден, далеку си ама сите натака се движат.
Така е, ако не се пофалиш сам дека си паметен и голем, никој нема. Само напред, не е дека имаш неосновано големо его и си се зачленил на форум без основни комуникациски способности.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Зошто некој да го вади од кал Заев, има во моментов вистински политички противник? Точно е дека рејтингот на Левица е во огромен раст но далеку е од доволно за да падне Заев. Можно е бизнис претпријатието ВМРО да се договори со партиите од албанскиот блок, ама тоа е само промена на режимот на процесите.
Затоа што е Заев потребен за да се доврши што е почнато, а Левица е смешка од партија....уствари човек партија без структура. Без финансиите што ги доби од Заев немаше ни да ги дискутираме сега. ВМРО не може да се договори затоа што не е политиката таа на ВМРО, многу е просто....иначе до сега ќе се случеше во сите овие калакурници.
Автоматски споено мислење:

Така е, ако не се пофалиш сам дека си паметен и голем, никој нема. Само напред, не е дека имаш неосновано големо его и си се зачленил на форум без основни комуникациски способности.
Сигурно нема да очекувам од пацери подршка у дувлово у кое сум сега....секако илузијата дека сте големи брзо ќе дојде до крајот :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.812
Види го гревов
Државата гори, уште ние и Зимбабве неаме вакцини освен овие милостините од Србија, напишал колумна за Левица...
Со секој пост, збор од вакви нортмакедониџанци рејтингот на Левица расте
Овој си е дебил, тоа им е јасно на сите а најверојатно и на неговите дома. Ама тоа што Слободен Печат му дал цела страна и му испечатил цела колумна, тоа е друго повисоко ниво на дебилитет.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Овој си е дебил, тоа им е јасно на сите а најверојатно и на неговите дома. Ама тоа што Слободен Печат му дал цела страна и му испечатил цела колумна, тоа е друго повисоко ниво на дебилитет.
Ама весник бе, печатен!
Па тетин ми со своите 70 години, веќе 2-3 години чита весник од телефон...
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.922
Поени од реакции
7.847
Можеби за тебе се криви некакви амбасади и страни држави, за мене криви се корумпираните професори, началници и сите оние кои што може да ги сретнеш секој ден преку ден во кафана како уживаат на сметка на мене, тебе, некој друг.

А за Северна не знам што сакаш да ти кажам, буквално истиве горе се криви за се што се случува, а такви има во секоја партија и нивните деца гледам натака се ориентираат.

Ај сега ти удостои ме и просветли ме како евроамбасадорите се криви за тоа што ни се случува?
Ти беше тој што ги спомна амбасадорите, ти бараш одобрување од нив за некоја одлука кај нашите политичари, значи тие диктираат, тие и името ти го сменаа. Не мислиш сега дека со новиов пост изгледаш глупаво исто како тој што ти лајкнал.
Автоматски споено мислење:

Некако многу во последно комитетџииве пуштени на најако се , како по наредба од комитет да се пратени :)
Мене пак обратно ми делува ситуацијава, до пред некој ден на политчкиве теми се вртеа по 3-4 поста денот, сега наеднаш ситуација наликува како во времето кога се рушеше режимот кога се шпартаа по 30-40 страни денот, само што тогаш истиве ликови што се активни деновиве тогаш беа револуционери, рушеа режим, и од кога рушија режим ги снема и се стишиа а сега наеднаш повторно се активираа, само што сега глумат левичари кој во реалноста ќе гласаат за кретенон од муртино и повторно се раздвижи форумов и се шкрапаат 10тина страни дневно.
 
Последно уредено:
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Ти беше тој што ги спомна амбасадорите, ти бараш одобрување од нив за некоја одлука кај нашите политичари, значи тие диктираат, тие и името ти го сменаа. Не мислиш сега дека со новиов пост изгледаш глупаво исто како тој што ти лајкнал.
Не, ти сакаш да го смениш контекстот на тоа што го кажав, а тоа е дека мора некој да им кажува дека некој закон не чини, кога апла се гледа дека 0 ЕУ држави имаат етничка/религиска припадност во лк.

Еве, ако амбасадорите диктираат, зошто некој да биде нивен послушник? Поготово зошто да ги слуша, ако сме на дното споредено со нашите соседи? Демек, да не беа амабасадориве, сега ќе бевме Словенија.

Ова што го кажуваш, нели повлекува дека овие што ги „слушат“ изминативе 30-ина години треба да бидат сменети?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ама весник бе, печатен!
Па тетин ми со своите 70 години, веќе 2-3 години чита весник од телефон...
Ама тетин ти откако ќе го „прочита“ телефонот со него не може оган да потпали, ниту газот да си го избрише. :ROFLMAO:
 
M

Macedon1um

Гостин
Ти беше тој што ги спомна амбасадорите, ти бараш одобрување од нив за некоја одлука кај нашите политичари, значи тие диктираат, тие и името ти го сменаа. Не мислиш сега дека со новиов пост изгледаш глупаво исто како тој што ти лајкнал.
Немој жити се за спомнуваш амбасадори, Заев ни во ВЦ не оди без нивна дозвола а Мицковски цело време им се умилкува дури и на Хан му ветувал дека нема да бојкотира избори а и тајната средбата со Меркел пред референдумот може беше местото каде што истиот де одлучи да не го бојкотираат срамниот референдум. Може сакаш и да ти објавам видео од средбата Мицковски - Борисов каде првиов како учениче одговара пред вториот и го убедува дека е посветен на ЕУ

За разлика од нив не гледам Левица да се умилкува, напротив цело време храбро критикуваше и Бугари и Американци и ЕУ дипломати
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.922
Поени од реакции
7.847
Не, ти сакаш да го смениш контекстот на тоа што го кажав, а тоа е дека мора некој да им кажува дека некој закон не чини, кога апла се гледа дека 0 ЕУ држави имаат етничка/религиска припадност во лк.

Еве, ако амбасадорите диктираат, зошто некој да биде нивен послушник? Поготово зошто да ги слуша, ако сме на дното споредено со нашите соседи? Демек, да не беа амабасадориве, сега ќе бевме Словенија.

Ова што го кажуваш, нели повлекува дека овие што ги „слушат“ изминативе 30-ина години треба да бидат сменети?
не, ти сега сакаш да дефукусираш да се вадиш на глупоста што ја стресе па ми отвораш некоја нова дискусија.
Автоматски споено мислење:

Немој жити се за спомнуваш амбасадори, Заев ни во ВЦ не оди без нивна дозвола а Мицковски цело време им се умилкува дури и на Хан му ветувал дека нема да бојкотира избори а и тајната средбата со Меркел пред референдумот може беше местото каде што истиот де одлучи да не го бојкотираат срамниот референдум. Може сакаш и да ти објавам видео од средбата Мицковски - Борисов каде првиов како учениче одговара пред вториот и го убедува дека е посветен на ЕУ

За разлика од нив не гледам Левица да се умилкува, напротив цело време храбро критикуваше и Бугари и Американци и ЕУ дипломати
можеш да објавиш што сакаш, само ќе го потврдиш она што јас го кажував, воопшто не ми гајле што правел Мицко ,ниту јас ја обвинив Левица за нешто, не си разбрал што беше муабетот или не си прочитал од старт.
 
Последно уредено:
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592

Леле, леле плачки, Левица биле вешти манипулатори, кажа типот кој тоа го прави 24/7, набиен во шупакот на ЗЗ. :LOL:
Им препорачувам на Левица да го споделат линкот, сигурно ќе добијат уште повеќе гласови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom