Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.065
Поени од реакции
18.074
Идеолошки може не се согласувам со другариве, може и Апасиев ми е антипатичен и имам еден тон замерки кон него, ама ете, случајно познавам еден - двајца од групацијава и знам дека се фанатици и имаат по две библиотеки од Александрија прочитано, и рука на срце, пре би дал шанса да ме преебе некој писмен, него на некој кариерен фотељаш какви што не ебат редовно.
Или во најмала рака, покрај фотељашите и некој писмен нека цапне нешто ко за промена. :icon_lol:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.982
Левица е НЕПОЗНАТА партија. Сем Апасиев никого не знаеме. Треба да бараш по сајтови, фејсбуци... за да најдеш евентуално. Што партија е таа кога само лидерот е на дебати, дуели... А претендира да е забележителен играч. Што е причината? Самобендисаноста на Апасиев или недовербата кој останатите? Треба да слушнеме и други како размислуваат, кој капацитет го имаат. Не се само тие такви, има и „стари“ човек-партии, ги знаеме.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.206
Поени од реакции
4.939
Глас за Левица пупу скраја нека е. Ај што ептен многу се офајдивме од едниве комуњари (СДСМ) па уште ни потребале и други уште позакоравени данбетер комуњари, не фала, да ја доусерат и онака веќе усраната работа. Секако не дека се нешто бољи и оние од другата идеолошка мантра, оние фејк-патриотите, лажните-националисти, квази-десничари, салонски револуционери, костумосани уфирцани модерни пелена фејсбук комити... Абе сиве наши политички опции ни се за во еден контејнер !
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
325
Поени од реакции
224
Левица е НЕПОЗНАТА партија. Сем Апасиев никого не знаеме. Треба да бараш по сајтови, фејсбуци... за да најдеш евентуално. Што партија е таа кога само лидерот е на дебати, дуели... А претендира да е забележителен играч. Што е причината? Самобендисаноста на Апасиев или недовербата кој останатите? Треба да слушнеме и други како размислуваат, кој капацитет го имаат. Не се само тие такви, има и „стари“ човек-партии, ги знаеме.
Добра логика :facepalm: барем вака знаеме кој не ебе30 години, зошто да даваме шанса на непознати да не дупат?
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.071
Поени од реакции
1.333
Левица е НЕПОЗНАТА партија. Сем Апасиев никого не знаеме. Треба да бараш по сајтови, фејсбуци... за да најдеш евентуално. Што партија е таа кога само лидерот е на дебати, дуели... А претендира да е забележителен играч. Што е причината? Самобендисаноста на Апасиев или недовербата кој останатите? Треба да слушнеме и други како размислуваат, кој капацитет го имаат. Не се само тие такви, има и „стари“ човек-партии, ги знаеме.
Ало буџави. Двеве големи партии со закон имаат донесено дека им следува 90% од медиумскиот простор. Останатите 10% ги делат сите останати партии. Башка тоа, доколку некоја партија сака да си се пласира по медиуми, треба да си плати дебело, како што прави попот од Интегра што го има по сите медиуми а е финансиран од САД. КОга незнаеш како одат работите, не коментирај. Подобро ќе го гедам Апасиев еднаш на два месеци неко и препирките и меѓусебните препукувања на членовите на сдс и дпе.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.104
Поени од реакции
10.654
Во истата во која Левица оди во парламент.
И Љубе вака коа направи партија, олку пратеници, толку пратеници.
Ваму ќе земе олку, таму ќе земе толку и на крај шипак доби.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.684
Поени од реакции
1.359
Уште една анкета и пак 5% за Левица. Одиме во парламент, сакале вие или не :)

Прегледај го приврзокот 256282
Е па, ај да ви честитам!
...да прашам како мислите да го прославите влегувањето-одењето во парљаментот на Северџистан?
Автоматски споено мислење:

И Љубе вака коа направи партија, олку пратеници, толку пратеници.
Ваму ќе земе олку, таму ќе земе толку и на крај шипак доби.
Колку онаа г(л)асови освои сестра Љуба на оние претседателските?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.938
Поени од реакции
2.842
Левица е НЕПОЗНАТА партија. Сем Апасиев никого не знаеме. Треба да бараш по сајтови, фејсбуци... за да најдеш евентуално. Што партија е таа кога само лидерот е на дебати, дуели... А претендира да е забележителен играч. Што е причината? Самобендисаноста на Апасиев или недовербата кој останатите? Треба да слушнеме и други како размислуваат, кој капацитет го имаат. Не се само тие такви, има и „стари“ човек-партии, ги знаеме.
а овој коста манулач го знаевме кој е, затоа сега ни е потпарол или што ти знам.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
3.855
Поени од реакции
6.197
На 15ти Јули дечките од Левица во 1ва изборна единица каде носител ќе биде Апасиев, да си обезбедат во секое изборно место набљудувачи, избрани со прст.
Многу битно е на колкав бр. од неважечките ливчиња ќе биде Левица заокружена + со нешто др. за да биде поништен гласот.
Ова со консензус го прават Курто и Мурто, посебно на последните локални избори.
 
На врв Bottom