Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Со ваква програма многумина и да сакале нема да гласаат за нив, почнувајќи од тие што живеат од платите на: извршителите, банкарите, агенциите за приватно обезбедување, патарините, завршувајќи на богаташите - никогаш нема да гласаат против себе :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Програмите (од реклами што сум ги слушал) па на големиве (големи со пари опљачкани од транзиција, набавки и "бизниси") партии се исто ако не и посмешни. Со оглед на тоа што стопати истите ствари ги ветувале. Така да, поарно некоја ваква опција која досега се нема извалкано неголи оние 3-4 кои направија партал низ државава. Едино ако некому е за вработување во јавно и државно, тогаш ок.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
...Едино ако некому е за вработување во јавно и државно, тогаш ок.
Многу се такви. Ако партијата не ги вработи, се лутат и демонстративно се откажуваат од неа. До следна прилика.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Иди бе таму сецкај салата, овде се праат сериозни муабети
Коа не знаеш шо да кажеш,премини на личности.Вреѓај,дискриминирај,брао!
Е затоа ќе го јадете.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Само што ''сецкање салата'' во Русија е далеку подоходовно и попоштено од чиновничко место во Северна, што вклучува штракање по митинзи и ставање рамка од Мицко на профилна :icon_lol:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Само што ''сецкање салата'' во Русија е далеку подоходовно и попоштено од чиновничко место во Северна, што вклучува штракање по митинзи и ставање рамка од Мицко на профилна :icon_lol:
Кувар сум,тоа е сеа,јеби га.Работничка класа.Али мора да има и кувари во овој свет,неможе сите да бидеме академски граѓани ко него.
Шала на страна,не се срамам пд тоа што го работам,напротив.Туку сум запрепастен,од тоа колку луѓето те обезвреднуваат како личност,дознавајќи ја твојата професија.
Да кувар сум,да со три години средно,али се што имам заработено е чесно со сецкање салата.
Некој луѓе нема да го заработат тоа би за 10 животи!
Автоматски споено мислење:

Стефчо го знам многу добро,многу,многу одамна.Баскет играв со него и син му Гоце,у школски у Влае. ))))
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Кувар сум,тоа е сеа,јеби га.Работничка класа.Али мора да има и кувари во овој свет,неможе сите да бидеме академски граѓани ко него.
Шала на страна,не се срамам пд тоа што го работам,напротив.Туку сум запрепастен,од тоа колку луѓето те обезвреднуваат како личност,дознавајќи ја твојата професија.
Да кувар сум,да со три години средно,али се што имам заработено е чесно со сецкање салата.
Некој луѓе нема да го заработат тоа би за 10 животи!
Chef се вика во англиско говорно подрачје, cook e кувар и има различно значење, затоа шо се различни кулинарски позиции. Ама јбга, кај нас само хохштаплери се ставаат на пиедестал од она што тука беше категоризирано како функционално неписмена младина.

Стефчо го знам многу добро,многу,многу одамна.Баскет играв со него и син му Гоце,у школски у Влае. ))))
Стевчо е гуру за недвижнини. Скопје се гуши во бетон и е урбанистички колапс од такви како него.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Chef се вика во англиско говорно подрачје, cook e кувар и има различно значење, затоа шо се различни кулинарски позиции
chef cook као шеф повар )))
Стевчо е гуру за недвижнини. Скопје се гуши во бетон и е урбанистички колапс од
Добар е и баскет се разбира,само штета што му пропадна вештачката творба Соколи.
Се прашувам само дали у келија ќе ја пее "неможе нам нико ништа" ? )))))
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Тоа манифестот не ми стои баш ко за работничка партија. Можеби треба повеќе фокус на тие проблеми како за приоритет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom