Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ало буџави. Двеве големи партии со закон имаат донесено дека им следува 90% од медиумскиот простор. Останатите 10% ги делат сите останати партии. Башка тоа, доколку некоја партија сака да си се пласира по медиуми, треба да си плати дебело, како што прави попот од Интегра што го има по сите медиуми а е финансиран од САД. КОга незнаеш како одат работите, не коментирај. Подобро ќе го гедам Апасиев еднаш на два месеци неко и препирките и меѓусебните препукувања на членовите на сдс и дпе.
Мали, кога ќе потпораснеш, може да дискутираме, евентуално, ако го достигнеш моето ниво.
Автоматски споено мислење:

а овој коста манулач го знаевме кој е, затоа сега ни е потпарол или што ти знам.
Манулач (јас Досе од Бегалка го викам) е од СДСМ, а таа партија е една од двете најголеми. Јас реков дека Левица е непозната подлабоко за народот, сем Апасиев други речиси и да не знаеме, ги нема на ТВ. Веројатно намерно така прават, само Апасиев го има на ТВ.
Автоматски споено мислење:

Добра логика :facepalm: барем вака знаеме кој не ебе30 години, зошто да даваме шанса на непознати да не дупат?
Мислата ми беше, зошто се затворени како некоја секта или масонска ложа, со само еден играч? Целта на партијата е да е позната, да ја знаат луѓето повеќе и подобро.

Еве, за да ги запознам, јас ги барав, па на интернет го разгледав малку сајтот на Левица. Не ми се допаѓа што се за силен прогресивен данок. Прогресивниот данок мислам дека е неправеден, секој треба да плаќа ист процент на данок, па поголеми износи, процентот ќе продуцира поголеми даноци. Не треба да се казнуваат оние кои (легално) повеќе заработуваат.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Зашто реално ние не сме научени на нереални и неизводливи програми :D
Точно, еве искрено премногу идилично ми делува сето тоа а и прашање ќе биде сега дали ќе коалицираат, како ќе поминат на избори кој колкав дел ќе земе од двеве најголеми апашки итн.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Првите четири точки се на Апасиев, другото го правеле поавтентични левичари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom