Латвија - Македонија | 09.09, понеделник 14:30 часот |

Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Јас не знам вие како се мислевте дека е сериозен во 5 часот :D
Јас сега ја отворив случајно темава, вообичаено не отварам теми после натпревар, и кога гледам прв пост-твитов :eek:
:D
 
G

Geezer

Гостин
Вратени се со чартер. Некои рекоа дека го виделе Бо во Хавана пред саат време.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
абе чартер ама кој од летовите на аеродром? Чудно ми е. Последниот од Љубљана е во 15:30 најкасно, од Адриа, и во 16:00 си се враќа од Скопје за Љубљана. Затоа прашувам а за овие од Твитер не ми е меродавно оти некои таму за еден ретвит и мајка си би си ја продале.
 
G

Geezer

Гостин
абе чартер ама кој од летовите на аеродром? Чудно ми е. Последниот од Љубљана е во 15:30 најкасно, од Адриа, и во 16:00 си се враќа од Скопје за Љубљана. Затоа прашувам а за овие од Твитер не ми е меродавно оти некои таму за еден ретвит и мајка си би си ја продале.


И јас не земам здраво за готово оттаму. Ама што знам. Мислам дека ние многу повеќе се нервираме и грижиме, отколку самите тие.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Бо пред саат време го видов во Хавана со капче и чаша (виски) во рака, се попалија сите кога помина баш лево од бината стоеше, за Брчков незнам. :)
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.062
Поени од реакции
11.411
Во колку часот ќе биде свечениот дочек кај Триумфалната порта?
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
И да сакаш неможиш појќе од 1 играч натулизиран да ставиш во игра. ;) Едни центришта што имаме ние во младите категории шта да ти причам.

Јас пак си стојам на своето, да не увезуваме од странство. Да им пренесеме порака на младите македонци кои сакаат да придонесат за македонската кошарка дека не ги ставаме во втор план.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јас пак си стојам на своето, да не увезуваме од странство. Да им пренесеме порака на младите македонци кои сакаат да придонесат за македонската кошарка дека не ги ставаме во втор план.
Еден странец не е страшно да имаш во тимот. Не гледам како тоа негативно би се одразило на репрезентацијата. Кога можеше една Шпанија Ибака да го натурализира, а ги има под кошевите браќата Гасол, сигурно не е грев ние еден солиден центар да донесеме. Можеби и ќе ја закуца топката од време на време...

:)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Гледајќи ја играта на нашиве и играта на другите репрезентации се добива впечаток дека нашите репрезентативци не беа подготвени за ЕП.Млитави движења по паркетот,премногу спори контра напади,слабо покривање позади, нула концентрација во клучни момени и сл. мене ме асоцираат на недоволна подготвеност.Затоа што темава е за дуелот со Летонија ќе ги земам нив како пример...Кога ние имавме отворен простор за контра напад нивни 4 играчи за секунда веќе беа вратени назад и во неколку ситуации успешно ни ја гушеа контрата,а кога тие тргнуваа во контра од нашите немаше кој да стигне позади и да ја спречи таа контра т.е нашиот играч на центарот од игралиштето,а нивниот веќе забил.Сега тука се поставува и прашањето дали Итаљанецот кој што на ЕП во Литванија ни беше кондиционен тренер крајно недостасуваше на ова ЕП.На тоа ЕП нашите кошаркари од натпревар во натпревар наместо поуморни изгледаа посвежи и спремни да изиграат 2 утакмици по ред,а тука ретко кој беше спремен да изигра 5мин. во висок ритам.Според мене во нашава група ниту една репрезентација со квалитет не беше над нашата ама со спремност сите беа 3 скалила зад нас.Сигурно дека ова не е единствена причина за нашето слабо издание ама според мене е една од клучните за слабите партии што ги изигравме на ова ЕП.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Еден странец не е страшно да имаш во тимот. Не гледам како тоа негативно би се одразило на репрезентацијата. Кога можеше една Шпанија Ибака да го натурализира, а ги има под кошевите браќата Гасол, сигурно не е грев ние еден солиден центар да донесеме. Можеби и ќе ја закуца топката од време на време...

:)
Македонците би прифатиле и 5 црнци во прва петорка, само за да можат да ја пејат izadzi momce pravo na terasu pa pozdravi nasu... и да го споделат триумфот над репрезентација од геополитички надмоќна држава.

И онака поентата на репрезентација е изгубена. А овде, а Шпанија, исто...
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
А која била сега изгубената поента anyway?
Репрезентација на Иксипсилон. Значи, Иксипсилон се презентира itself. Се збираат најдобрите Иксипсилонци и ја претставуваат својата земја.

На времето, ние и наша маала ја презентиравме. Не ни паѓаше напамет да викниме некој од Воска да игра со нас, ако видевме дека е појак :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom