Кратка или долга коса?

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ни кратка ни долга туку ГООООЛЕМА коса :pos2:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Долга ама убава,густа и негувана :pipi:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
од малечка сум со долга коса,многу ми беше убава,сега малку ми здосади па почнав да ја шишам.Поубави изгледаат женски со долга коса,инаку ми се допагаат машки со малку подолга коса.
 
N

n/a

Гостин
Не можам да носам долга коса.
Сум пробуел.
Личам на Фарина. :pos2::kesa:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
И јас сеа малку ја пуштам,скоро секад сум имал кратка нормална,од 14 години па сеа до 16 скоро цело време бев КЕЦ,сеа ми викаат од дома да се шишам ме зезаат ама моментално не сум во план да се шишам,ќе видам до каде ќе идам и на што ќе личам.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Порано сакав кај машки долга коса, а кај женски екстра кратка :) Сега ми е сеедно. Се додека му прилега на тој што ја носи, во ред ми е. А и да не му прилега, негова работа. Иако морам да признам, секогаш повеќе ги загледувам долгокосите момчиња, отколку краткокосите :kesa:
 

RayHerb

Пајнепл Експрес...
Член од
17 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
Порано сакав кај машки долга коса, а кај женски екстра кратка :) Сега ми е сеедно. Се додека му прилега на тој што ја носи, во ред ми е. А и да не му прилега, негова работа. Иако морам да признам, секогаш повеќе ги загледувам долгокосите момчиња, отколку краткокосите :kesa:

Абе зависи на кого како му стои....!! :baeh:
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Dolga podobro zasto imas poveke moznosti da eksperimentiras so nea, de frizura, de ke ja potskratis...kratkata iako izgleda deka so dva potezi ke ja resis, bara mnogu poveke vreme, trud i nervi za da izgleda tip top.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Повеќе сакам долга коса.
Меѓутоа да не е како метла цела оштетена и расцветана туку да е негувана:pipi:На некои подобро им стои кратката коса но јас мислам дека никогаш не би се ишишала кратко.Кога одам на фризер ги шишам само врвовите.Можеби добро ќе ми стои кратка коса но не се осмелувам да пробам.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
за женски долга, а машки кој како сака односно зависи до чоекот до фацата
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
За женско долга косаа прилично немора до `гзот да биде (некако женско со кратка коса ич не делува симпатично според мене), а за машко кратка не сакам долга коса ичч ...
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Се зависи од лицето на кој каков стил му прилега...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom