Кратка или долга коса?

Член од
17 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
Se slagam deka se e spored vkusot no sepak jas sum za dooooolga kosa.
Koga se raboti za zeni sekako deka pozenstveni i nekako poubavi so dolga kosa.Kratkata kosa sekogo go podmladuva no nekako deluva detski .
A koga e zbor za mazi sekako deka so dolga kosa se poseksi i izgledaat nekako mokno(Snazno).Mi se dopadjaat bas ona dolgokosi a ne beatles frizovi
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Долга&виткана. Љубоф. :wub:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Порано редовно ми беше кратка бушава и со различна должина (коси шишки зад уши пократко позади подолго и долги плетенки), сега ми е долга....бидејки имам ептен права коса (а не сум љубител на права) редовно ја извиткувам и прекршувам по малце. Имам чудна боја што би рекол мојот фризер-не се добива со фарба ова чудо. Црна но кај тилот ми мутира и имам прамени на темно црвено (Бог да чува). А сето тоа со сивкаст сјај на сонце (баш ко боја за ќумци:pos2:).
Дефинитивно најдобра фризура за секој ден.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Исто така и дека редовно сакам малце да ми е побушава косата :pos2: и ова се поштува :smir:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
мене ми е долга ама не ептен онака нормално,,инаку повеќе сакам подолга зашто поубаво изгледа , но и пократка не ми стои лошо.....:helou:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
poise sakam dolga kosa i ne bi se isisala kratka nikad.Ali ima nekoi devojki na koi sto mnogu poubavo im stoi kratka kosa...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
средно..ни многу долга од причини што тешко се одржува(долга мислам до гз или приближно),кратка не ми стои сум пробала еднаш така да дефинитивно средно..некаде до грбот..:pipi:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе долга коса си е најубао :) И ја долга иам :)
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Дефинитивно долгаааааааааа косаааа. Секоја девојка изгледа по зенствено со долга коса. :pipi:
 
Член од
15 декември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Mene mn ubavo mi izgleda i kratka kosa i ponekogas sakam da ja skratam mojava ama neam hrabrost:)
Momentalno, dolga crna kosa i kje ja chuvam ushte:) jeeee
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
долга дефинитивно и јас имав долга коса али се ишишав и бојле ми е вакаа не е за сите долга коса:)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ве читам и сите некако си имате шаблон дека ако си женско треба да имаш долга коса. Па добро бе не може на секого да му стои убаво долга коса. А и да не спомнувам квалитетна и негувана коса. Или што има врска ако ти е оштетена целата битно е да е долга.

Па коса е, некои се доволно храбри да ризикуваат и да испробаат како ќе изгледаат со кратка коса, нерамно шишана, и што ти ја знам. Некои едноставно изгледаат посекси со кратка коса. Заради промена е супер да експериментираш одвреме навреме.

Битно е ти како се чувствуваш и како мислиш дека на тебе ти стои најубаво. А не да одржуваш некои наметнати непишани правила.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Па јас лично повеке си се сакам со долга коса , а како што спомнаа и претходно не му стои бе на секого долга :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom