Кратка или долга коса?

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Хмммм па мислам дека на секоја девојка поубаво и прилега долга коса.Мое мислење.Можеби грешам. Еве неколку примери.

1. Jessica Alba







2. Gwen Stefani





3. Keira Knightley








4. Reese Whitherspoon





 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Па најнормално. Машки со пократка а женски со долга.
Речиси сите машки што имат долга коса лугето ги мислат како наркомани, алкохоличари што не мора да значи.
 

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Да, потполно се сложувам со Alien sr. :back:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
јас носев порано подолгичка коса ја пеглав нонстоп ама сеа кратко си ја држам и многу поубо ми е...не знам како ја трпев тогаш..а женските долга нормално..по можност виткана:vozbud:
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Mislam deka na mnogu malku devojki ubavo mu stoi kratka kosa, a poznavam takvi koi so kratka kosa izgledaat mnogu zenstveno posebno...ednozstavno znaat da se nosat taka.Jas pak sega edvaj maki amcam da ja porasnam kosava koja mie nekade do ramenici, posto nekako poseksi se custvuvam so dolga kosa.
Mn mn ne sakam epten dolgokosi momcinja, no toa e do vkus, inaku obozavam sredeni kosi kaj momcinjata...:back:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Spored mene najubavo e devojce so dolga kosaaaaaaaaaa,jas porano imav dolga ama ja izgorev so peglanje i feniranje pa zatoa eve tri godini stavam nadgradba...
A maskite se razbira poubavi se so kratka kosa a uste poubavi i bez kosa ili pa 3ka ili 2ka
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Па најнормално. Машки со пократка а женски со долга.
Речиси сите машки што имат долга коса лугето ги мислат како наркомани, алкохоличари што не мора да значи.

Наркоман сумм:vozbud:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Речиси сите машки што имат долга коса лугето ги мислат како наркомани, алкохоличари што не мора да значи.
Не било така секогаш, во минатото само овците ги стрижеле. :pos:
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Пред се чиста и здрава коса. Инаку, до 30 долга или ултра кратка, над 30 умерено кратка коса.
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Дефинитивно долга коса.. По можност виткана..мммм:pipi:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Имам прилично долга коса,бринета(сите ми викаат дека ми била како фарбана демек убава боја сум имала,а никогаш ја немам фарбано до сега, а и не планирам во блиска иднина)и ми е виткана ама јас многу често ја пеглам и ми се оштетува косата.
Кога бев мала ми ја скратија косата каратко машка флизура и цел пат до дома плачев.И од тогаш ја чувам косата долга и мислам дека никогаш повеке нема да ја скратам и да бидам со кратка коса не сакам да имам трауми:pos2:.
На некои им стои подолга коса на некои пократка се зависи од формата на лицето на човекот.:smir:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Имам кратка коса, постојано се шишам или поточно 1цм највеќе ја оставам да порасне, но сепак мислам да ја пуштам да подпорасне малце :)
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Женски долга
Машки кратка
барем според мене
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Се пократка и пократка преферирам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom