Кратка или долга коса?

Член од
14 февруари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
6
Ja imam dooolga kosa do gz ama me nervira zatoa ke i udram nozici i ke bide toa ili 1 ili 2ka ke se praam....NEMA SPAS VAKA VEKJE...
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ја имам прилично долга,права коса и сеа за сеа не помислувам на промени.Кај машко апсолутно обожавам долга коса, ептен ми се свиѓа :pipi:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
dolga:pipi:...si imam dolga i ne mi pagja na pamet da se sisam kratko...a kaj masko sakam kratka...nekjam maski so dolga kosa:)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Хмм...Од секогаш сум сметала дека долгата коса е поженствена, а и си личе женско со прекрасна долга коса (мое мислење)...Но не мора да значи...На некого му стои кратка на некого долга:pipi:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Jaс секогаш имам подолгичка коса ама сега решив да а растам џоа Kurt Cobain
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Имам долга, права, црна коса што не би ја скратила.. Убаво ми изгледаат девојките со кратка коса ама јас неможам да се замислам со кратка коса.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
И имаш шишки кои исто ќе си ги негуваш
 
А

Александра Д.

Гостин
Има различни жени, различни облици на лице...така да...како и стои поубаво, така :)

Долга коса...и за машки и за женски :) :toe:
И јас истоо сакам таакаа....сакам машкии со долга...незнам зошто ама ко ќе помине некој така со долга коса......го загледувам одма..:kesa:
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Долга, чумаста, бушава...
Нат а фенси грл:pipi:
Имав еден пшериод ја шишав на секои две недели и ја фарбав во некоја чоколадно-кафеава нијанса, сетики црна катран ми е!
Сега појма неам каква ми е! Црна е ваљда, фарбата е падната, од сонцево ми осветли!
Како и да е, соодветствува со мојата моментална физичка и умствена состојба! ХАОС ми е косата и уво бре не ме боли:pipi:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Долга&виткана. Љубоф. :wub:
Бива и права, ама не сум јас. 24 си давам со ваква, башка. Виткана бе и на сите страни. :pipi:

А што се тиче мажи, кратка. Строго.
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
па,моментално кратка,ама целовреме ми е мислам дека разбушавена.претендирам да ја пуштам сега.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Кратка дефинитивно
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Не ми прави разлика, само ми пречи кога некои луѓе што имаат долга коса не водат доволно внимание и им се мрси, па делува неубаво за гледање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom