Кој се плаши од темнината и зошто?

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Многу долго време барав темница, за да се скријам.

Сега не толку.

Ама поради искуството во темницата, веќе не ми е страшно. Го надживеав тој период.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
jas ne se plasam od temnicata ,temnicata se plasi od mene :pos2:
inace nikogas ne spijam vo celosna temnica sekogas mi sveti mala sijalicka od onie sto se za vo steker
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Се плашам од темниза заш коа идам на мочање ако не запалам светло може да се треснав мо масата,регалот,бирото и сл...
А да и може да нагазам некоја од илјадниците мачки шо спијат низ соба:)
 
Член од
19 август 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
да ме потсети на филмот се плашите ли од темнината тој е виновен
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
porano kako malecka mnogu se plasev od temnina i sekogas so upaleno svetlo spiev i nemozev sama vo temno da sedam, ama se bas mi godi temninata, ama nekogaS:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Многу се плашам кога одам по темницата и некоја ЦРНА мачка да ти зашумути некаде да избега ејјј, башка заврчера беше тоа кога си одев накај дома одам си и оддеднаш од едно дрво ли гранка ли што беше ова рипна и избега многу ме исплаши. Овие мачките се плашила еј :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Не да ми е страв од темница....Се плашам пошо не знам шо може да има...Значи у вц ако влезам и не запалам светло у огледало ко ќе се видам може срце да ми застане...Али полека полека го надминувам тој страв...Почнав сам да се симнувам у подрум...:pos2:
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Не ми е страв од темнина...она што го има кога е ден, светло го има и во темнина...така да нема од што да се плашам...мене лично темнината прави да се чувствувам посигурна...тогаш сум сама и знам дека тогаш јас сум вистинската јас...
и бај д веј...не можам да заспијам без да е целосна темнина..:toe::toe:
 
Член од
11 ноември 2008
Мислења
47
Поени од реакции
2
Никогаш не сум се плашела од темница, ни кako мала :icon_mrgr
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Не се плашам од темнината...Иако велат дека сите лоши работи се случуваат во темнина, мојот мозок е најбистар и најдобро размислува во тишина и темнина...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Од каде сега дека се плашам од темница? Може само да ме плаши непознатиот простор во темница и снаоѓањето во него да не случајно се лупнам негде или паднам.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Од каде сега дека се плашам од темница? Може само да ме плаши непознатиот простор во темница и снаоѓањето во него да не случајно се лупнам негде или паднам.
Непознатиот простор и она што е во него е клучот за страв од темница...ТОа шо може да се лупнеш негде...тоа е доста реално ако навечер шеташ по дома у темница...:helou:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
кога е темно немаме јасна визуелна перцепција што не опкружува па веројатно затоа се јавува страв:toe:
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
32
Се плашам оти е црно не дека е темница.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ma kako da ne se plasam
ama se plasam koa sum sam togas mi se pricinuvaat se nekoi raboti deka nekoj stoi do mene ili sl.
A koga sum so nekoj togas neam gajle prv ke odam duri i nego ke go ohrabruvam togas stvarno ne mi e strav ama seto toa se dodeka ne ostanam sam e togas :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom