Кој се плаши од темнината и зошто?

Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Се тоа делува во психата .. !! на пример еве еден пример : Ако си во темница и одеднаш го запалиш светлото и видиш на пример бубашваба ( а да се плашиш многу од бубашваби ) .. ! после тоа и да нема ништо од тоа сепак ќе ти биде страв .. !!
 
Член од
21 мај 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
jas se plasam uste od mala i onaka se naezuvam koga ke vidam horor sliki me lazat mornicii seuste spiam so zapalena struja i nikako nemozam da se svrtam nakaj dzidot ili da e podotvorena vratata si mislam deka nekoj ima prednea.. inc ne se plasam od temnina tuku da ne ima nesto vo nea..:facepalm:
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Јас кога бев мал се плашев да останам во темница поради што верував дека ќе ме нападне некој дух, демон и слично.
Денес не се плашам. Не ни верувам во демони и други натприродни работи. Денес баш уживам кога сум во темница и некогаш си седам во темница така сам во соба и си размислувам за се и сешто.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Страв од темница хах јас намерно во темница ноќе си излегувам и си седам во дворот зад куќа со 100% исклучени светилки и си размислувам се релаксирам некогаш и си дремнувам, човек полесно се релаксира и смирува во потемна просторија/средина !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom