Кој се плаши од темнината и зошто?

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
не се плашам, зошто нема никаква причина за тоа
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Ne se plasam od temnica...mnogu :nesum::nesum: ama mislam za da se plasis od temnica treba da imas bujna fantazija...Ednas mi tekinja gleaf neso film horor(tesko me plasat horori) i posle si legnuvam se temnica sve ok i mi teknuva na filmot.. i tuka pocna da stanuva jezivo :uvo::uvo: imaf custvo deka nekoj me zjapa u faca ama onaka na santimetar od moeto lice e negovoto i deka me gleda zlobno ko da saka da me ubie so pogled...I taka ubavo se isplasiv:kesa:...Mi trebase nekoja minuta da se ubedam deka nema nisto otvorif oci i nemase i pocnaf da si se smeam na toa kolku sum glup :kesa::kesa:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Pa soznam, veke podolgo vreme (okolu 10-tina godini) spijam so uklucena nokjna lamba. Aj ke probam nekoj den da ja isklucam, pa ke vi kazam :D
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
pa verojatno i se plasam sto znam...... koa ke vidam temno custvuvam deka ke me proolta i jas nikogas nema da si go ispolnam sonot... celta ........mislam ova na periodi e sea poprestanav da go custvuvam stravot no koga bev pomala....golem strav imav
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Nema potreba za plasenje od temnica, no sepak se zavisi od situacijata vo koja se naogame,iako mn retko zaspivam preku nok, imam interesna vecer ispolneta so tepanje bubasvabi :bip:, ednostavno tie se tie sto ne mi davaat da spijam se kacuvaaat nasekadeeeeee setaat lazat se penterat, i koga ke gi plesnes beloto se izleva mmmmm hahahaahah otidov malce offtopic:bip:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Nema potreba za plasenje od temnica, no sepak se zavisi od situacijata vo koja se naogame,iako mn retko zaspivam preku nok, imam interesna vecer ispolneta so tepanje bubasvabi :bip:, ednostavno tie se tie sto ne mi davaat da spijam se kacuvaaat nasekadeeeeee setaat lazat se penterat, i koga ke gi plesnes beloto se izleva mmmmm hahahaahah otidov malce offtopic:bip:
Аман бе ,добив впечаток дека живееш во Метро ( подземна железница) :)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
јас МНОГУ се палшам од темница, дека во најглемите темници во мојот двор брат ми ме имаше плашено и од тоа НАЈВЕРОЈАТНО ми е страв:kesa:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ако некогаш се плашам од темнината тоа е бидејки слухот, осетот и мирисот не ми се баш развиени. Многу се наслонувам на видот, кој што јас си го сметам како најразвиено сетило кај мене, а да бидеме реални видот во темницата не прави многу. Затоа ако неможам да видам нешто во темницата многу се... хммм не се плашам толку многу, колку што се нервирам.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Страв ми е кога сум сама а се е темно. Ако имам друштво, уживам во темницата :je:
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Кога бев помала ми беше понекогаш страв.Ми се чинеше како да доаѓа нешто и како да се шета низ собата и јас тогаш некое време престанував да дишам,како демек да не ме осети дека сум тука(добро е што сум жива):pos:
Сега немам страв,освен некогаш ако сонувам нешто страшно,па тогаш се случува да уклучам светло додека се соземам од лошиот сон:)
 
D

Daftie

Гостин
Не се плашам од темнината, се плашам од се што може да е во неа.
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
ne se plasam ..ama na momenti onaka mi stanuva mornicavo ...se navrakas na nkoi sceni sto si gleal ...abe svasta :pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom