Кој се плаши од темнината и зошто?

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Dali se plasite od temnicata? Odnosno od sto se plasite vo temnicata koga vo temninata go ima istoto sto i na svetlost? Dali samata pomisla na temninata ve plasi ili ve plasi toa sto se krie vo nea?

Напомена од модератор: Насловот е променет за да е појасно што е предмет на дискусија. Исто така, пожелно е насловите на темите да бидат на македонски.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
на моменти ме плаши иако сум толкаво говедо, тоа ми останало од детството :)
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Mnogu mi e strav od temnica. Imam fobija, i duri koga spijam ja ostavam svetilkata vo hodnikot( a koga ne sum sama ne vazi ova:icon_lol: )
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
BliND напиша:
Dali se plasite od temnicata? Odnosno od sto se plasite vo temnicata koga vo temninata go ima istoto sto i na svetlost? Dali samata pomisla na temninata ve plasi ili ve plasi toa sto se krie vo nea?

Напомена од модератор: Насловот е променет за да е појасно што е предмет на дискусија. Исто така, пожелно е насловите на темите да бидат на македонски.
A koj vika deka se plasam?:icon_mrgr ... hm... sakam temnica:)
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
mnogu sakam temnica sea...a porano epten se plasev mislev deka ima demoni pod mojot krevet i ke me izedat
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Epa nekogas mozda ako mi dojde nekoe scarry feeling samo togas malce ke posedam u svetlo, inace neam niso protiv temnicata:icon_lol:

BabyGirl^^^ напиша:
mnogu sakam temnica sea...a porano epten se plasev mislev deka ima demoni pod mojot krevet i ke me izedat
LELLE i jas isto:)...
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Не се плашам ја од темнината.....
Другите луѓе се плашат од мене у темнината............:kez:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.665
Поени од реакции
21.725
i have a constant fear that something is always here инаку не се плашам
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Никогаш не сум се плашел од темнина....а да.... ко мал еднаш ко го гледав Дракула филмон само:)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Кој тоа рече дека се плашам од темнина? :raz:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не се плашам јас од темнината-темнината се плаши од мене:icon_lol:
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
се плашам......... од самиот збор темница се ежам, секогаш имам некое чувство како некој има позади мене и трчам како луда..... :ija:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Не знам зашто се плашам од темница, али многу ми е страв, едноставно сум пробувала да затворам врата и да угасам светло и да пробам да заспијам али НЕМОЖАМ.
Мислам дека има некој околу мене, обично замислувам дека некои мртви луѓе (што сум ги познавала) се тука до мене... и секогаш мислам дека некој ќе ме зграпчи за нога и ќе ми напраи нешто. Вака смешно звучи, али во темница е се само смешно - НЕ.
Језиво чуство....
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
А зошто мора да се плашам?!
Не дека сакам темница или не знам-убаво ми е во темница ама не се плашам!!!Немам зашто
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
uuuuf imam fobija od temnica...neznam zosto se plasam...imam bujna fantazija i sekogas zamisluvam demoni,duhovi,chudovishta i slicno...nikogas ne spijam so zatvorena vrata i mnogu cesto pustam tivka muzika posto samoto custvo na sedenje vo temna soba i potpolna tishina me smrznuvaat od srav,se prepotuvam,srceto mi cuka ubrzano i nedaj boze nekoj nenajdeno da mi vleze u soba togas mislam kje me strefi srcev udar...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom