Кој е најдобриот гол што го имате видено во историјата на фудбалот? (Објасни зошто)

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
Каков Зидан какви бакрачи...за еден натпревар Ривалдо ги стави сите останати во кош. Видете хет-трик и обрнете внимание на последниот гол. Најпотценет играч, класа за сите други.

 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Споредувате шутеви т.е. ги ставате на највисоко ниво а истите се многу полесни за изведување него дриблинг низ цела одбрана од типот на Марадона вс Англија или Роналдо вс Компостела...
или на пример акции од 25-30 пасови како голот на камбиасо против србија!...(е тоа е најтешко нешто)
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11

Кој центаршут човече!!! Топката му ја седна на нога... а ракетата шо ја упати Робен мислам дека го помоча Ван Дер Саар!!! Ѓаволите ќе плачат еден век кога ќе го гледаат овој гол!
 
Н

'Никола'

Гостин
Можеби не е најдобар, но дефинитивно еден од најубавите што ги имам видено. Сила, елеганција, техника и убавина сплотено во еден шут, и се добива ова:

 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
И јас сум за голот на Роналдо против Компостела, тој тип на голови како Марадона со Англија или Меси (не знам против кој беше) ми се најубави, тоа е сонот, крајната цел, играч што поминува повеќе од пола терен низ 5-6 противнички фудбалери и постигнува гол. Но се тоа беше постирано, а овој гол дефинитивно фали во колекцијава:

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Еве еден од оние што вклучуваат дриблинзи на фудбалери, плус меч со Арсенал плус мајсторија на Гигс од повеќе од половина терен :)
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
966
Поени од реакции
832

Сите 40 затоа што секој си има своја приказна... :)


Еден од клучните голови на магионичарот Garcia кон патот до титулата во CL
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Зар може да не сте ја ставиле оваа голчина..
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
:pos: Сакаше да нафрли типот, очигледно беше и тогаш (во живо) и сега.
1. Јас не гледам да ја допре некој топката (0:54 од видеото);

2. Види овде и овде кој е запишан како стрелец. :toe:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
1. Јас не гледам да ја допре некој топката (0:54 од видеото);

2. Види овде и овде кој е запишан како стрелец. :toe:
Нигде не реков дека ја допрел некој, туку центаршутот беше непрецизен... и заврши во гол (за негова огромна среќа)
Примети како набрзина погледнува кај се неговите играчи, и од вртење ја упатува топката во шеснаесетникот.

П.С. Иако да бидам искрен мислам дека Лампард имаше изјавено негде дека намерен му бил шутот. (во што се сомневам :) )
Како и да е, било да е намерно или не, убаво голче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom