Кој е најдобриот гол што го имате видено во историјата на фудбалот? (Објасни зошто)

G

Gray Foxx

Гостин
Ајде мисири, учете малце. Не само комерцијалниве голови ги знаете. 30 пасови и гол. Само Барса го може тоа.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Мал милион вакви/слични голови има постигнато Арсенал,барем ја од кога гледам:))
Пиши на јутуб .
Ајде мисири, учете малце. Не само комерцијалниве голови ги знаете. 30 пасови и гол. Само Барса го може тоа.
Ѕирни од минута и 10 секунди. :tv:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Еве уште нешто со тимска игра

 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
Голот на Зидан во финалето на ЛШ против Баер Леверкузен е дефинитивно најубав од кога јас гледам фудбал (13-14 години) а можеби и повеќе.
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
192
Поени од реакции
13
Голот на Зидан во финалето на ЛШ против Баер Леверкузен е дефинитивно најубав од кога јас гледам фудбал (13-14 години) а можеби и повеќе.

Цитирам за потписот , знаете оној Филе шо кажува дека ке научи!!!
Мадафака закон е жими се и мислам дека Германија со својот стил на игра покажа неверојатна тимска игра која ја нема кај Аргентина бидејќи нивната сила е во поединци односно индивидуално!!!
 
G

Gray Foxx

Гостин
Ѕирни од минута и 10 секунди. :tv:
Абе седи мирен. Арсенал 2003/2004 е тоа беше тим.
Иначе малце да се потсетиме. Само на прва играње. Ај воа да го видам некој да го напраи. :)
Оживај. :)
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Најдобриот...прв најдобар шо ми иде на памет е волеј-от на Руни против Њукасл за изедначување...1-0 водеа Њукасл....Како втор би го издвоил слободниот на Роналдо против Портсмут:


 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Најдобриот...прв најдобар шо ми иде на памет е волеј-от на Руни против Њукасл за изедначување...1-0 водеа Њукасл....Како втор би го издвоил слободниот на Роналдо против Портсмут:


Штотуку ги барав овие два линка.....
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
На Зидан волејот, ЛШ финале со Леверкузен, тоа беше еден од подобрите голови на Зизу...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.758
Поени од реакции
71.538
И мене волејот на Зидан ми е најубав гол, како и голот на Пандијани (Депортиво) против Јуве.
Еве една мала мајсторија од пред некој ден. Незнаев кај да го ставам видеово, па ете пошто ми влага во еден од најубавите голови ќе го ставам овде (можеби го имало и во некоја друга тема претходно). Пеналов е мајсторија...
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Не сум бил роден тогаш, али голов на Марадона вреди да се види повеке пати :vozbud:

 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Споредувате шутеви т.е. ги ставате на највисоко ниво а истите се многу полесни за изведување него дриблинг низ цела одбрана од типот на Марадона вс Англија или Роналдо вс Компостела...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom