Кој е најдобриот гол што го имате видено во историјата на фудбалот? (Објасни зошто)

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.267
Не ми се верува дека го нема ставено..


:cuc:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Тука нема што да се дискутира.
Се знае, еден и единствен, Марадона.

 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Па и не е баш еден и единствен ... :tv:

Да, ама е прв, постигнат против силната Англија тогаш и постигнат на финале на светско првенство, со него се запечати освојувањето на титулата светски шампион на Аргентина.
Инаку овој гол на Меси фала Богу дека го знам, не за џабе сум фан на Барса. Значи ја гледам целокупната тежина на натпреварот. Затоа за мене е единствен
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Да, ама е прв, постигнат против силната Англија тогаш и постигнат на финале на светско првенство, со него се запечати освојувањето на титулата светски шампион на Аргентина.
Инаку овој гол на Меси фала Богу дека го знам, не за џабе сум фан на Барса. Значи ја гледам целокупната тежина на натпреварот. Затоа за мене е единствен
:tv:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Моја грешка, четврт финале беше, тогаш беше и божјата рака. Во финалето беше Германија. Јеби га 3 год. сум имал тогаш :). Фала што ме поправи.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Џабе се расправате, голот на Роналдо е подобар од оној на Меси а и на Марадона. Од физички и технички аспект, контра законите на Физика, буквално падна до земја, (го тегнеа) се исправи и продолжи да трча при што ги помина противничките играчи како да стојат (со топка)




Б О Г !
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Ама ипак голот на Марадона беше прогласен за гол на 20 век:toe:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.455
Поени од реакции
22.141
Овој на Месидона:
Многу од Роналдињо, како .
Мајсторијата на Анри

--- надополнето ---

Ова на Карлос: Магијата на Ибра: И ова не смееме да го заборавиме:):
 
T

the Carpenter

Гостин
Пола од голојте што ги имате ставено се во скорешна историја, за жал. Ова парче - го нема, нели?
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.129
Поени од реакции
790

Ај нека го објаснат аголот овде... ха ха ха... каков Роберто карлос бе :)

Генијален гол, од генијален играч... најдобар кој го имам видено... Бобо Виери one and only!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom