Blaster
Поени од реакции
44

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Може да знам што тема? :) На братучед ми на ЕТФ на ЕТ по старата програма му беше VDSL :)
  Лелелелелелелее честито нека ти е, со среќа понатаму, алал нека ти е, браво еј, знаев дека ќе го положиш, пред некој ден сакав да те прашам ама незгодно ми беше да не испадне декоа кобам :$ Кога ќе одам накај електро ќе ти кажам, обавезно ќе се запознаеме :*
  F
  Гледај една работа: Спортклуб воопшто и нема тв-канал во Македонија, и со самото тоа не разбирам како воопшто можат да ги добијат тв-правата.
  Многу нелогичности.

  Трнбул не го пцујам пошто не очекувам ништо од него, обичен парадер, единствена слика од него која ме бендисала е таа на која играат голф со Тери и уште еден главуч.
  F
  Не, „на трипол“ се прават маме нивно. Ги имам двата канали на Спортклуб Србија на кабловска, и ако не влезат со македонски канал на Макс/Бум/кајидае немам гајле, сигурно нема да ги „скинат“ и не ме интересира за компириве од Сител. Ама шо е сигурно, сигурно е. А и чим не одговараат, значи нема ништо од нив, одма ќе се пофалеа да пренесуваа и следна сезона.
  Сепак ајде, ќе чекам уште, ако дочекам.
  Абе се тоа е ОК, знам и гледам дека има мали деца, ама таквов како тебе (како што викаш фан од 99та) дали има уште еден од цел ваш фан клуб (сигурен сум во тоа). Не сакам да кажам тоа шо ти со ги измислил, никаде тоа не го пишав, си добил погрешен заклучок. Знам дека има фанови и на другите клубови, ама пак ќе кажам мнооогу се ретки таквите "заскитани" фанови. Нема врска титулите. А не знам само од каде дојде до заклучок јас каков сум, и зашто навивам за Манчестер? Смешен си со ова...
  Пак грешка си разбрал, јас навивам за Манчестер Јунајтед од сезоната 1997-98, значи кога сум имал 7-8 години, а не од кога сум имал 12-13 години, појасно е сега? Значи тоа е година пред да стане Манчестер Јунајтед шампион во ЛШ и година кога не ја освоија титулата во Англија... значи кога да видеш не сум навивач, бидејќи тогаш Манчестер Јунајтед освојувале титули... да бев таков навивач, ќе навивав за Реал Мадрид :wink:

  А вие навивате за Челзи од ерата на Абрамовиќ, значи кога клубот почна да донесува засилувања и да биде конкурентен во ПЛ и ЛШ... а, многу ретко се оние фанови кои навиваат за Челзи пред да дојде Русинот... така да кога да видеш, вие сте такви навивачи што навивате за Челзи од кога овој тим почна да наликува на тим способен да освои титула... :toe:
  Хаха... знаеех оти нема да ме разбереш. Ти давам шанса да бидеме човеци, чити: Мислам оти е човечки да му веруваш на човек шо не го знааш, со таа почетна доверба едноставно имаме шанса за да бидеме другааре, у таа смисла, не у смисла дека сам јас нешто над тебе или ти нешто под мене. Хах :)
  Ахам. Ако стварно си навивач на Челзи пола твој живот-секоо чест. Не дека ти верувам, туку ти давам шанса да бидеме човеци. Поздрав, уживи. :)
  Да да, јасно е. Само на мене не ми е тва за веруване, ама кажах ти погооре, не спорам. :)
  А колко год си саа? ак нее тајна :) маабето ми е оти (как шо кажа V-United) освен некои "залутани" (шо не верувам) нема фанови на Челзи повеќе од 5-6 год. И ти пишам тука, да не одеме ного офтопик на темата. :)
  Не сум сезнајко, ама факт е тоа што ти го кажав за навивачите на Челзи. И самиот знаеш.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom