Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ај јас да се пробам. Имаше една песна ептен ја сакав знам, плус постирана е тука на форумов. Не ми текнува ништо од текстот, апсолутно ништо :D New wave/synth правецот и е, едно бате знам на спотот е само некаде 80-ти треба да е, и си пеј онака нешто, во позадина мислам дека коњи нешто трчкаат како на башка видео бим или природа нешто оди. Дали Том се викаше пеачов или Џек.................врска немам ич не ми текнува.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Ај јас да се пробам. Имаше една песна ептен ја сакав знам, плус постирана е тука на форумов. Не ми текнува ништо од текстот, апсолутно ништо :D New wave/synth правецот и е, едно бате знам на спотот е само некаде 80-ти треба да е, и си пеј онака нешто, во позадина мислам дека коњи нешто трчкаат како на башка видео бим или природа нешто оди. Дали Том се викаше пеачов или Џек.................врска немам ич не ми текнува.
?
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Која е песната што оди на почеток и крај на Петар за појадок на Метрополис радио деновиве?
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
У последнава недела на радио станиците иде некој си нов хит на КУКУ ЛЕЛЕ - Цимери,арно ама никаде не можам да го најдам тој хит на нет.Па ако го има некој случајно видено по youtube нека го остави линкот тука да погледаме :D:P
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Пред една недела слушав песна на канал 77, македонска и неможам да ја најдам никако.

Единствено што ми текнува беше таа/она е моја за неа ќе се борам во рефренот...
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Македоснка песна... нешо како рап - рок комбинација така...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Пред една недела слушав песна на канал 77, македонска и неможам да ја најдам никако.

Единствено што ми текнува беше таа/она е моја за неа ќе се борам во рефренот...
Темата која што ја отвори веќе има постоечка и веќе ти ја споив со оваа.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Барам наслов на една позната трака која ја пуштаат често на радио и по клубови. Траката е ваљда или латино или африканска и многу подсеќа на Yeke Yeke од Moris Kante. Ретро е, не е нова. Женски вокал пее нешто динамично и неразбирливо.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Неее :( Уште неможам да ја најдам и само канал 77 слушам во автомобил.
Прати им мејл па можеби ќе имаш среќа ќе ти ја кажат... А исто можеш да го сториш на фејсбук профилот јас еднаш се обидов така и ми ја кажаа песната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom