Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Е луѓе како се викаше една бразилска песна пред неколку години хит беше Чуџукаааа нешто се пееше пенчуџукали бла бла ко хип хоп така нешто беше....а???
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Е луѓе како се викаше една бразилска песна пред неколку години хит беше Чуџукаааа нешто се пееше пенчуџукали бла бла ко хип хоп така нешто беше....а???
 
B

BooBojan

Гостин
Има една песна во последно време се врти на Антена5 и иде вака само волку се секавам.
on the radioo wooooww.. on the radio појма немам од кој е како се вика
Ако ја е некој од вас слушал ке ја знае.
 
B

BooBojan

Гостин
Има една песна во последно време се врти на Антена5 и иде вака само волку се секавам.
on the radioo wooooww.. on the radio појма немам од кој е како се вика
Ако ја е некој од вас слушал ке ја знае.
Де бре луге толку ли нема некој да ја знае песната!Барем да ја е слушнал на антена.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Де бре луге толку ли нема некој да ја знае песната!Барем да ја е слушнал на антена.

Оваа да не е?? Ама песнава е од осумдесетите xD it fits your description
on the radio whoa oh oh
on the radio whoa oh oh
on the radio whoa oh oh
on the radio whoa oh oh now, now
 
B

BooBojan

Гостин

Оваа да не е?? Ама песнава е од осумдесетите xD it fits your description
on the radio whoa oh oh
on the radio whoa oh oh
on the radio whoa oh oh
on the radio whoa oh oh now, now
ЕЕЕЕЕ.Оваа ама во последно време на Антена иде некој микс од неа.Ако некој знае кој е ремиксо нека ставе линкче. Фала за помошта.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И мене ми треба една песна, ја слушав да радио и еве само што запамтив..
"Има нешто труло у државој Шпанској" така нешо на српски е, би ви бил благодарен:smir:
Лолз,
Данској.
Рибља чорба.... Нешто труло у држави Данској.
Не не ја знам таа, али оваа беше за Шпанија :) сигурен сум
Не е Шпанској, Данској е, ама и Скај Дог не е во право, затоа што не ја бара човекот песната од Рибља Чорба, затоа што он бара една друга песна која иде: Има нешто труло у држави Данској, сви су као нешто у серији шпанској... :)

Еве ја песната:

 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
[video]http://mesto.com.mk/video/AHH9GD4HHGSY/Macedonian-Idol--%D0%A2%D0%B5%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%93%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%B2%D0%B0-3-%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3-[/video]

Како се вика песната која оди на почетокот на видеото?
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Не е Шпанској, Данској е, ама и Скај Дог не е во право, затоа што не ја бара човекот песната од Рибља Чорба, затоа што он бара една друга песна која иде: Има нешто труло у држави Данској, сви су као нешто у серији шпанској... :)

Еве ја песната:

А да не прашва дечкото за Дугме - Сви марш на плес ?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ми треба мала помош...

Слушав радио 2 (македонско) и има една песна која особено ми се допаѓа, ќе може ли некој да ми ги даде сите песни кои им се хитови на радио 2. (Grenade, Pit bull ...со нив оди во пакет.)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom