Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

L

Lu

Гостин
the cure - lullaby (bechoco radio mix)
Да отпосле видов дека пишуваше како се вика песната,али заборавив да напишам дека сум ја нашла.
Сепак фала :smir:

--- надополнето ---

Единствено можам да ти кажам дека песната е преработка на Londonbeat - I've Been Thinking About You :)
Фала,ќе се обидам да ја најдам :smir:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ова е песна од 60-тите ваљда. Нешто у стил на Битлси рефренот иде I sing la la la la lalalala. Никако да ми текне името на бендот и песната за да можам да ја најдам.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Ја даваат една на тв џез нумера, реклама за Cotton club. Као се вика?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Песнава е италијанска и мислам дека ја пеат во дует машко и женско и во рефренот машкото се дере МУЗИКА МУЗИКА МУЗИКА и после малку потивко ѓенте ѓенте ѓенте :toe: ???
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ова е песна од 60-тите ваљда. Нешто у стил на Битлси рефренот иде I sing la la la la lalalala. Никако да ми текне името на бендот и песната за да можам да ја најдам.
UB 40 -Alalala long
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Песнава е италијанска и мислам дека ја пеат во дует машко и женско и во рефренот машкото се дере МУЗИКА МУЗИКА МУЗИКА и после малку потивко ѓенте ѓенте ѓенте :toe: ???


--- надополнето ---

Ова е песна од 60-тите ваљда. Нешто у стил на Битлси рефренот иде I sing la la la la lalalala. Никако да ми текне името на бендот и песната за да можам да ја најдам.
Да не мислиш на Opus - Life is life
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Член од
18 јануари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здравејте братја Македонци !
В Б'лгарија ште правим 30 години от рождението на Тоше Проевски, мир на душата му и т'рсја инструментала на една от нај-хубавите му песни , Лјубена Ако може помогнете ми ! Благодарја и живи и здрави сите !
rusanov74@abv.bg
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Како се вика power-play_от што е на антена5 оваа недела
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.198
Слушав една песма денеска на Антена. Нешто пееше за Dreaming цурата. Мислим дека музиката беше истата ко на песмата Сањам - Индекси !
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Вака сеа....:)
Има една песна на антена5 и на угд фм ја имам слушано повеке пати ама нема ја никаде...Roses are red violets are blue L O V E i love you :D blablabla :D
и има еден ремикс на јутуб ако може да ми пишете од кои песни е составен особено таа од 2:00 шо почнува
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Наслови на песни? .....

Итно ми треба песната иначе имам напишано и у старата тема..ама не одговарате вака повеке ке ја видат па спојте ги или избришите ја мојта

Вака сеа....
Има една песна на антена5 и на угд фм ја имам слушано повеке пати ама нема ја никаде...Roses are red violets are blue L O V E i love you :D blablabla :D
и има еден ремикс на јутуб ако може да ми пишете од кои песни е составен особено таа од 2:00 шо почнува
 
G

GucciMane

Гостин
И мене ми треба една песна, ја слушав да радио и еве само што запамтив..
"Има нешто труло у државој Шпанској" така нешо на српски е, би ви бил благодарен:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom