Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Прашав на Yahoo answers, и сите одговараат со Paolo Conte-via con me, само што не се спомнува bellissimo...да не е преработка на песнава?
100% е некоја преработка, а мене ми беше муабетот преработката да ја најдам.Значи пробав секако и реклами за Фиат Линеа барав на Јутјуб свашта пробав и ништо. :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
100% е некоја преработка, а мене ми беше муабетот преработката да ја најдам.Значи пробав секако и реклами за Фиат Линеа барав на Јутјуб свашта пробав и ништо. :)
Тој ти е оригиналот, а еве ти преработката.

 
П

Паган-др

Гостин
На VH1 сеа што почнаа да вртат нови песни ко реклами/џинглови. Има една песна ја пее тип у цвикери (нешо налик ray-ban) позади него еден или двајца гитаристи, типот плава коса и залижан, со малце брадичка. После таа песна иде еден црнец со плетенки/суканици што му се тоа, плав екранот е (со плави светла на спотот). Некој да знае која е првата песна? Тие што гледаат VH1 100% знаат за која зборам.

Само вака можам да објаснам, зошто неможам да запазам дел од текстот.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Слушав една песна на радио .... неможам да ја најдам на Гугл..текстот од рефренот оди вака некако : Ова е таа последна наша минута,на мене ти потроши ја,па биди негова...така некако беше...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
На VH1 сеа што почнаа да вртат нови песни ко реклами/џинглови. Има една песна ја пее тип у цвикери (нешо налик ray-ban) позади него еден или двајца гитаристи, типот плава коса и залижан, со малце брадичка. После таа песна иде еден црнец со плетенки/суканици што му се тоа, плав екранот е (со плави светла на спотот). Некој да знае која е првата песна? Тие што гледаат VH1 100% знаат за која зборам.

Само вака можам да објаснам, зошто неможам да запазам дел од текстот.
 
L

Lu

Гостин
Како се вика песнава и кој ја изведува ако може да ми кажете?
Песната почнува од 1:29
Фала однапред.

 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
На антена 5 ја слушав...roses are red violets are blue L O V E i love you....кој ке ми ја најде песната тражам ја месец :D
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
На антена 5 ја слушав...roses are red violets are blue L O V E i love you....кој ке ми ја најде песната тражам ја месец :D
Само оваа ја знам со тој текст :) можеби е некоја преработка...
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Да не ја знае некој песната што оди кој го рекламираат Европскиот Факултет ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom