Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Барам една рап песна прилично стара поврзана со војната 2001. На yt никако не можам да ја најдам не знам како се вика и од кого е. Имам некои делови запамтено идат вака:
1.Летаат мобилки мислиш кашикари, идентитетот терористички им е падни стани.
2. А Шипо место пушка, пак ќе земе метла...
Ве молам ако ја знае некој нека сподели.

Sent from my C5303 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Дан има „Баклава“ некоја песна со вакви стихови: „девет години болен лежа, девет постели искина„? Пред малку ја слушнав на радио во кола ...само кратко ја фатив т.е. овие два збора :( Женски глас дефинитивно, одлична мелодија. Пооомоошшшш
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Ти го поштувам аватарот. Мој човек плус Недвед и топ комбинација.
И јас те почитувам. Посебно откако за прв пат пиша во фан клуб... мислам после финалето на ЛШ :unsure: Не те знаев дека си јувентино до тогаш. Иначе и Недвед ми е тука, во фотогалеријата. Пинтуричио ќе биде за навек на аватар пошо е „кривецот“ што го засакав Јуве(потписот е моментот).
Другарка ;)
Thanks a lot (y)
Извини дамо, не знаев дека си „таа“ од понежниот и поубавиот пол.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Значи го свртев цел интернет и никако да ја најдам песнава. Доста е пoзната песнава, често ја вртат по радијата, али никако да ја најдам. Едино знам дека почнува со синтисајзер, а рефренот е клучното што не можам да го погодам, односно не знам дали идеше " get away, far away, far away" или " fly away, fly away". Ептен ми е увртена у главава иако не слушам такви поп-синтисајзер песни, али оваа ептен ми го прае ќејфот. Ако може некој да даде одговор :)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
И ја‘ имам една инструменталка, која ја барам со години. Снимена е од радио и дигитализирана во МП3 формат. Оригинално е издадена во средината од ‘80-те години.

Кој е начинот да го „закачам„ МП3 фајлот на форумов, за лесно преслушување на истиот и негово можно наоѓање, односно наоѓање на неговите изведувачи?
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
И ја‘ имам една инструметалка, која ја барам со години. Снимена е од радио и дигитализирана во МП3 формат. Оригинално е издадена во средината од ‘80-те години.

Кој е начинот да го „закачам„ МП3 фајлот на форумов, за лесно преслушување на истиот и негово можно наоѓање, односно наоѓање на неговите изведувачи?
upload-ирај го некаде, zippyshare, mediafire...
и стави линк тука
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Brakja rasipan mi e telefonot i bez shazam sum, powerplayot na antenna, ide nesto Forget about the worls but dont forget my name
 

Kajgana Shop

На врв Bottom