Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.414
Поени од реакции
1.199
Една песна текстот иде нешто вака :
Еј , еј зошто ме остави еј ова болка на рана срце нема да преболи ... Ноќва пее од срце , Прости ми за се , заборави на се , не оди те љубам јас ? Некој се скапав од барање!
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.086
Една песна текстот иде нешто вака :
Еј , еј зошто ме остави еј ова болка на рана срце нема да преболи ... Ноќва пее од срце , Прости ми за се , заборави на се , не оди те љубам јас ? Некој се скапав од барање!
хеви метал е?
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.086
Барам наслов на песната или ако ја најде некој супер од 1994 изведена на макфест е типов личи на Панки од Куку Леле текстот иде : ПРОСТИ МИ , ПРОСТИ МИ ЗА СЕ, ЗАБОРАВИ ТЕ ЉУБАМ ЈАС! еЈ ЗОШТО МЕ ОСТАВИ? зНАЈ ОВА БОЛКА И РАНА СРЦЕ НЕМА ДА ЈА ПРЕБОЛИ , НОЌВА ПЕЕ ЗА ТЕБЕ ОД СРЦЕ .. Така нешто :)
Една песна текстот иде нешто вака :
Еј , еј зошто ме остави еј ова болка на рана срце нема да преболи ... Ноќва пее од срце , Прости ми за се , заборави на се , не оди те љубам јас ? Некој се скапав од барање!

ти оваа изгледа со години ја бараш. :)
викаш личи на Панки, ги провери сите негови и на Куку Леле песни?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.414
Поени од реакции
1.199
ти оваа изгледа со години ја бараш. :)
викаш личи на Панки, ги провери сите негови и на Куку Леле песни?
Се вика Остани ја изведува Панки ама ја нема никаде за слушање.
 
Последно уредено:

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.813
Поени од реакции
3.855
Било која(кои) песни од народните на клипчето,и уште побитно изведувачите ако знае некој?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.552
Поени од реакции
46.484
Било која(кои) песни од народните на клипчето,и уште побитно изведувачите ако знае некој?
Ансамбл Билјана
Долго е видеото за сите наслови да ти ги пишам (Охрид убав мил, Антице џанам душице, Бор садила мома Евгенија... натаму не слушав) :D На јутјуб имаш плеј листа од нив, ќе ги најдеш таму.
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.813
Поени од реакции
3.855
Ансамбл Билјана
Долго е видеото за сите наслови да ти ги пишам (Охрид убав мил, Антице џанам душице, Бор садила мома Евгенија... натаму не слушав) :D На јутјуб имаш плеј листа од нив, ќе ги најдеш таму.
Абе комшија ако не помогне нема кој,фала комшо многу :D
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
14
Барам песна 2 дена ја слушнав на антена5 или нз која радио станица...машко ја пее позната ми е ама немозам да ја најдам...од текстот го запамтив: ''ти ке бидеш во секој мој стих'', а од рефренот: ''Се што барам за последен пат прегрни ме и замини''..Балада е тажна во стилот на ''Тогаш некој будала'' од Владо Јаневски..Ве молааам :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.125
Поени од реакции
22.164
Делот од песнава накај 1:41-1:42 многу ме потсетува на едно друго ептен јако хитче од пред 10-15 години мислам... нешо ми иде као Faithless, или Pakito со голема веројатност да грешам... некој?
Се повторува делчето после уште неколку пати.
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
137
Поени од реакции
23
Некој во мп3 формат песнава, мислам дека е од Биба Додева на Антена5 ја вртат навечер...

"Знам јас очи да отворам а срце да затворам, кога треба да заплаќам ќе се насмеам"
 
Член од
26 август 2008
Мислења
131
Поени од реакции
23
На антена 5 ја слушнав денски нешто во индиски стил, женско ја пее, немав време за shazam, да не ја знае некој?
 
На врв Bottom