Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Епа вака барам една песна југословенска негде 70тите години . Еве стиховите што ми текнуваат .
Чекај чекај стани мало зар ти је до ..... стало , рано ти је да се жениш зашто живот да промениш зар слободу ти не цениш ..
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Епа вака барам една песна југословенска негде 70тите години . Еве стиховите што ми текнуваат .
Чекај чекај стани мало зар ти је до ..... стало , рано ти је да се жениш зашто живот да промениш зар слободу ти не цениш ..
Го пишав текстот на гугл и некој ја барал песнава во 2012 година, и оваа му ја пратила како можност да биди. Слушни ја, макар шо има друг текст од тој што си навел.
https://www.youtube.com/watch?v=Rdg3lHexfMY
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Го пишав текстот на гугл и некој ја барал песнава во 2012 година, и оваа му ја пратила како можност да биди. Слушни ја, макар шо има друг текст од тој што си навел.
https://www.youtube.com/watch?v=Rdg3lHexfMY
Не бе знам и јас видов не е оваа :D Не ми текнува кај ја имам слушнато пред едно 3-4 месеци и пред 2 недели ми текна и си ги пеев стиховиве хахах
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Епа вака барам една песна југословенска негде 70тите години . Еве стиховите што ми текнуваат .
Чекај чекај стани мало зар ти је до ..... стало , рано ти је да се жениш зашто живот да промениш зар слободу ти не цениш ..
оваа од аца лукас да не е?
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
Здраво, пробувам да најдам една песна.. Вака почнуваше
Сее давам за тебее , и за нашиите (не го знам овој дел) срца две, зааедно среќа баравме или најдовме така некако.. Многу ми се допадна песната ја чув на радио , ако некој ја знае нека ми ја каже. Фала
[DOUBLEPOST=1452981649][/DOUBLEPOST]
Песната од новата реклама на Телеком за Магента 1? Нешто одеше ко I see you, you see me. I'm as happy as a girl can be ohh.
Јас ја барав и цела ја најдов само овде. 6та по ред е. Еве го и текстот

I See You - You See Me By Martha Bean & Jez Burns

I see you, you see me
I’m as happy as a girl can be ohh
As a girl can be ohh
I see sun, and feel the heat
Don’t you know you make my world complete ohh
You make my world complete ohh (Chorus)
And nothing’s changed at all I still smile when you call
I’m falling further into love
With you
With you
Come with me, take my hand
We’ll spread happiness across the land ohh
Across the land ohh
I see children playing at sea
Full of cheeriness like you and me ohh
Just like you and me ooh (Chorus)
And nothing’s changed at all I still smile when you call
I’m falling further into love
With you With you
Ba-du-dum-ba... (etc)
I see you, and you see me... Oooh aaah ooh ooooh...
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
[DOUBLEPOST=1452981649][/DOUBLEPOST]
Јас ја барав и цела ја најдов само овде. 6та по ред е. Еве го и текстот

I See You - You See Me By Martha Bean & Jez Burns

I see you, you see me
I’m as happy as a girl can be ohh
As a girl can be ohh
I see sun, and feel the heat
Don’t you know you make my world complete ohh
You make my world complete ohh (Chorus)
And nothing’s changed at all I still smile when you call
I’m falling further into love
With you
With you
Come with me, take my hand
We’ll spread happiness across the land ohh
Across the land ohh
I see children playing at sea
Full of cheeriness like you and me ohh
Just like you and me ooh (Chorus)
And nothing’s changed at all I still smile when you call
I’m falling further into love
With you With you
Ba-du-dum-ba... (etc)
I see you, and you see me... Oooh aaah ooh ooooh...
Фала друже, уште начин да постои да ја симнам. Има копче за даунлоуд, ама не ја симнува. :/
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
И јас се обидов да ја симнам, не ја симнува така :(
Можеш да ја најдеш само почетните 30тина секунди да ја симнеш ама цела ја нема никаде. :)
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Член од
23 март 2011
Мислења
88
Поени од реакции
16
Ај помош, го слушнав на радио рефренов пред некое време песнава делува као 80ти и вокалот е со фемини глас значи иде колку што запамтив: you and you and i i i ... get together ......
Благодарам однапред
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
имаше една (поп) песна која беше мн популарна од пред 2-3 год, пеена од познати пејачи (маж и жена) и не се мн добро сеќавам на текстот ама мислам дека беше "јас имам интуиција(?) јас имам сега се" и "нека гори се што има нека гори сега се". Го знае ли некој името на песната или барем на еден од пејачите во неа?
 
Т

Триптико

Гостин
имаше една (поп) песна која беше мн популарна од пред 2-3 год, пеена од познати пејачи (маж и жена) и не се мн добро сеќавам на текстот ама мислам дека беше "јас имам интуиција(?) јас имам сега се" и "нека гори се што има нека гори сега се". Го знае ли некој името на песната или барем на еден од пејачите во неа?
Ова ?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Еден хит со женска пејачка, го даваат често по станици и Vh1. Ич не ми текнува шо пееше, амо ритамот ми иди. Во рефренот можи да велеше нешто and I said(sing) youuuu youuuuu (ова го тегнеше некако) уууу, после додава нешто. И има некое лесно рупци тупци ритамче. Сигурно е некој моментален хит со женски вокал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom