Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Macedalien, 30 август 2009.

 1. ZeLEnasite

  ZeLEnasite

  Член од:
  29 ноември 2008
  Мислења:
  1.037
  Допаѓања:
  37
  Македонска песна, машки вокал, личеше малце на Јаков Дренковски, иде вака:

  Знам ќе дојде ново утро, утро за мене .... а јас сум само една душа малечка
   
 2. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.631
  Допаѓања:
  28.637
  Болдот ти е одговорот на песната која ја бараш :D
   
  На ZeLEnasite му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ZeLEnasite

  ZeLEnasite

  Член од:
  29 ноември 2008
  Мислења:
  1.037
  Допаѓања:
  37
  Друже шах мат ми направи, едно големо фала. (не ти пишувам благодарам, да не ми пишеш да ти го подарам)
   
 4. Out Of Reality

  Out Of Reality

  Член од:
  5 јануари 2008
  Мислења:
  2.493
  Допаѓања:
  2.341
  ма ти с,

  Може некој да ми ја најде песнава на youtube или било каде?
  на радио ја слушнав

  https://www.nicolyrics.com/914875/a4-elizabet-lyrics
  A4 ELIZABET LYRICS

  Само еднаш, само еднаш да те видам како од мајка родена,
  Само еднаш, само еднаш да те видам како бел коњ водиш,
  Само еднаш, само еднаш да те видам како сама ти спиеш,
  Само еднаш, само еднаш да те видам како, како ти пиеш,

  Елизабет, сама ли си
  Елизабет, зарем не си
  Елизабет, бегај бегај со мене

  Елизабет, сама ли си
  Елизабет, зарем не си
  Елизабет, среќа само донеси

  Елизабет, сама ли си
  Елизабет, зарем не си
  Елизабет, солзи твои избриши

  Елизабет, сама ли си
  Елизабет, зарем не си
  Елизабет, коси твои расплети

  Само еднаш, само еднаш да те видам како од мајка родена,
  Само еднаш, само еднаш да те видам како бел коњ водиш,
  Само еднаш, само еднаш да те видам како сама ти спиеш,
  Само еднаш, само еднаш да те видам како, како ти пиеш,


  Елизабет, сама ли си
  Елизабет, зарем не си
  Елизабет, бегај бегај со мене

  Елизабет, сама ли си
  Елизабет, зарем не си
  Елизабет, среќа само донеси

  Елизабет, сама ли си
  Елизабет, зарем не си
  Елизабет, солзи твои избриши

  Елизабет, сама ли си
  Елизабет, зарем не си
  Елизабет, коси твои расплети
   
 5. Коловрт

  Коловрт Озимандија

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  3.983
  Допаѓања:
  9.015
  Повели:

  Зијан - Елизабет
   
 6. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.793
  Допаѓања:
  2.782
  Некој да не знае како се вика песнава „таму крај Вардар, Скопје на на на на“ од филмот Збогум на 20-тиот век?
   
 7. DimeBratot

  DimeBratot

  Член од:
  4 декември 2014
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  168
  Да не знае некој песната или ремихот што иде на Антена 5 нешто е латински стил а се спомнува и дел od hey laura it's me
   
 8. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  19.512
  Допаѓања:
  40.239
  Импулси - Скoпје?
   
 9. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.793
  Допаѓања:
  2.782
  Браво другар, таа е. Фала ти. (y)
   
 10. AmSk

  AmSk

  Член од:
  16 февруари 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Уште нема абер за песнава? :place:
  Мислев дека освен јас и сестра ми, никој друг не може да се сети на песнава, али ете...и други ја барале. :)

  Јас го памтам овој дел,

  Прекрасно е Скопје штом ќе дојде вечер
  Покрај кеј да шеташ, Вардар кај што тече.
  Скопје ќе го љуби секој што го видел

  и имаше некој дел,

  За на крај на денот/ векот...бла бла...
  --- Споено дупло мислење, 16 февруари 2016 ---
  Има абер за песнава?
  И јас ја барам...

  Прекрасно е Скопје штом ќе дојде вечер,
  покрај кеј да шеташ Вардар кај што тече
  Скопје ќе го љуби секој што го видел
   
  Последно уредено: 16 февруари 2016
 11. sharambaram

  sharambaram

  Член од:
  1 декември 2013
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  21
  ја барам песната од рекламата на транспортер... утре ке се емитува епизодата
   
 12. nilla-vanilla

  nilla-vanilla #kingliam

  Член од:
  17 јуни 2010
  Мислења:
  2.001
  Допаѓања:
  1.744
  Никојпат ми се нема посреќено да барам тука песна и да ја најдам, ама сепак да си прашам јас. Да не знае некој како се вика една прилично нова песна, летото и есента ја пуштаа цело време, од текстот не можам ништо друго да слушнам освен во рефренот lay it, la-lay, lay it down. Нешто како клупско песниче од типот на овие две и Барав, но ми излегуваат некои други стари песни со овој текст. Ако ја најде некој вечно би му била благодарна.
   
 13. marambo

  marambo

  Член од:
  19 април 2013
  Мислења:
  2.004
  Допаѓања:
  2.077
  ?
   
 14. nilla-vanilla

  nilla-vanilla #kingliam

  Член од:
  17 јуни 2010
  Мислења:
  2.001
  Допаѓања:
  1.744
  Не е таа :(, сепак фала.
   
 15. marambo

  marambo

  Член од:
  19 април 2013
  Мислења:
  2.004
  Допаѓања:
  2.077


   

Сподели преку: