Кој дијалект најмногу ве нервира?

M

marko 1996

Гостин
Гевгелиски леле колку се нервирам :nenene::nenene: А кумановски се пукам од смеење кога едно дете од трениг збори така дека е од куманово и на тренинг плацам од смеа :pos2:
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Abe ima nekoi kako na primer strumicanite potesko se razbiraat zaso brzaat ama koa ke mi kaze nekoj deka ne razbira voopsto so mu zborat koga odi vo drug grad iskreno se zaprasuvam so ne e vo red so nego...sepak e toa makedonski da ne preteruvame
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
гевгелиски...односно не ме нервира дијалектот туку фактот дека ништо не ги разбирам гевгеличани додека зборат :tapp:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
ОХридскиот е најглуп. Струмичкиот најзакон. Најубав Тетовскиот :pipi:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Никој, сите ми се убави. Колку е подалечен од литературниот, толку ми е поинтересен.
 
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Самото поставување на темава е непотребно.Сите дијалекти се наши ,македонски.Значи ли дека доколку не сакате некој дијалект не ги сакате ни луѓето од тие градови или региони?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Не знам како може да ве нервира некој дијалект сите се убави на свој начин.
Така да, мене никој не ме нервира, интересно ми е кога ќе слушнам како се зборува во различни краеви во земјава.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.891
Прегеска на Милионер еден гледав како зборува изгледа на прилепски беше!! Стално го употребуваше зборот "че".. Мене најмногу ме нервира кумановскиот! Кога го слушам ми иде да се фрлам од терасата надоле! Поз
Абе мали па кој те брани бе слободно рипај од балкон,кд ке га прочиташ овој слободно отвори прозор и адиос:pos2:
едитирано од модератор: Само без навреди, благодарам.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Струмичкиот...не дека имам нешо против туку воопшто неможам да разберам еден збор...па кога ќе почнат да зборуваат брзо...тек тогаш:kesa:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Најмногу ме нервира уличниот “дијалект“ на младинава, ванабимангуп дијалектот.
Ептен се вадам од патики кога ќе слушнам муабет на некои тешки фраеришта од типот “Еј пеер4е, кај ќе оиме вечер?“, “Вии ја пи*кана еј!“, “Здрао брат, као иде?“, “Ќидеме ли да се пијанчиме у парк, а?“... ич не можам да ги сварам, нема нешто што ми звучи посељачки од ова.:nervozna:
И мене, абе то не е баш дијалект туку жаргон, ама како и да е гаден е :tapp:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Н'мојште да на разберте оти ного брзо лафме, затоа ва нервире Гивгилијскиут. :D, ного малце народ сме уд дека толко нервози за нас... :D Колко п'та имте слушнано т'ков диалект? Д беше Македонија цела нашиут диалект ќ беше фтор пу гулемина, после централнуто оти е дел уд Солунско-Воденска група. З жал гејците на зфркнаа и сеа само ва нервирме. :P Тоа е љуѓе, тешкој да устаниш сираче. :helou:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Кумановскиот ми е одвратен:ija:
У охрид говорот им е ист ко селата околу Гостивар!
тие два ми се така поодвратни!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom