Која серија повеќе ја сакате и зошто? (Fear the Walking Dead vs. The Walking Dead: World Beyond)

Вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    7
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Филмоман ,а да немаш ЛОСТ изглеано,пиши пропао,,...

како сте се распишале,мора пак да ги гледам Изгубените..ГоТ ја избришав после 3 епизода од 1 сезона,,3 саата тегавење ништо не се случува а има 10 еп xD

да беше версус призон брејк,супернатурал,.брејкинг бед бидува ,али ово.... :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.982
Убедливо ќе тепаме.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ова звучи како политичка пропаганда :icon_lol:
фала богу, виде дека мене ми понуди наполитанки и кафе да гласам за ЛОСТ... :cautious:

Филмоман ,а да немаш ЛОСТ изглеано,пиши пропао,,...

како сте се распишале,мора пак да ги гледам Изгубените..ГоТ ја избришав после 3 епизода од 1 сезона,,3 саата тегавење ништо не се случува а има 10 еп xD
!?

истото од првата реченица важи и зa GoT... или ќе важи за 3-4 години...
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
фала богу, виде дека мене ми понуди наполитанки и кафе да гласам за ЛОСТ... :cautious:.
Јас наслушнав нешто за пакет зејтин и вреќа брашно, ама ова се уште се шпекулацииo_O
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.982
Мора да се победи по секоја цена. Одбивам да живеам во свет во кој Бене е во право! :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.361
Поени од реакции
25.059
А HIMYN да иде во битка со TBBT.
Прво, браво Ио за темава (y) чекам да ми поминат обврските и да пишам нешто надолго нашироко, пошо сакам. Број ме мене за Лост, зошто и како ќе објаснам во друг пост :icon_lol:
Второ, мислам дека мајката со пријатели нема шанси да ја споредуваме и поинтересно би било кога би ја споредиле со тббт, затоа што се актуелни во исто време и отприлика исти луѓе ги гледаат. Јас ќе јадам лајна за двете, затоа што и онака ми фали такво нешто на подфорумов одамна. :(
Ама има време за нив. :)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
malce ne e fer sporedbava poso so lost sme pominale 6 godini i fajka mnogu na nostalgija i iskreno nemozam da sporedam poso Lost ke bide pobednik
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.967
Поени од реакции
84.429
Znachi ve zabloe vam, koj ke umre koj ke prezhivee :) za LOST ne beshe taka. Ako umreshe Jack jas ke se samoubiev :D, ako umreshe Sawyer 90% od zhenskite ke se samoubieja, Charli umre ama za 2-3 apchinja se spase IoSono :D, da gi zemeshe i tie.... </3.

Da ne zboram za Kate :D
Искрено Џек не ми беше меѓу по-омилените.Во главном не сакав тоа што одма се наметна за лидер без некоја посебна причина. Сојер и Лок ми беа омилени.
--- надополнето: 23 мај 2012 во 04:43 ---
Инаку и мене ставете ме во списокот за LOST.
Следен двобој обавезно FRIENDS vs HIMYM.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.512
Поени од реакции
33.680
Тhe Wire vs Sopranos
True Blood vs. Vampire Diaries
Dexter би се споредувала со исто некои неморално исправни личности, а сепак протагонисти за кои навиваме, као рецимо.. Breaking Bad.

Инаку, реално за GoT да ја стигне LOST треба да идат 8 сезони со исто темпо, премногу политика, премалку епизоди и се тоа, еве пример последнава, 8мава, ми беше досадна, во LOST идеа толку заплети во епизода што беше тешко да се пратат. Безразлика околу несогласувањата за крајот, секоја епизода беше квалитетно возење. Хаце фан сум и за GoT ама еве, малце богохулие, Fringe (наследник кој вреди да се спомне во реченица после LOST) повеќе ми е интересна, дека GoT ја гледам, а во оваа како и со LOST си правам теории и решениа во глава и се тоа како гледање трилер филм. LOST vs. Fringe би било боље. Ама деновиве се гледа што е најмногу испопуларизирано.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.982
malce ne e fer sporedbava poso so lost sme pominale 6 godini i fajka mnogu na nostalgija i iskreno nemozam da sporedam poso Lost ke bide pobednik
Ова е глас за Lost или? :)

LOST vs. Fringe би било боље. Ама деновиве се гледа што е најмногу испопуларизирано.
Не, работата беше да е рамноправно, не сакав да се истураме врз Фринџ. Ова е навистина интересна дилема за сите кои ги гледале двете серии. Имаат една заедничка работа - еуфоријата која владее околу нив, и тоа е доволно. Не мора да се слични.

Инаку, водиме :vozbud:

Game of Thrones

1.Wandering Star
2.Psyside
3.derp
4.Iceboy
5.Darling
6.sinister
7.Red John
8.Night Girl
9.IgorChete
10.Eddard Stark
11.Hello Kitty
12.benemata
13.Invader

LOST

1.macedonicus
2.Jas, Interistot
3.chillin' like a jonze
4.VLJ
5.ElNinho
6.Samurai Jack
7.Old_School_mk
8.ОIливер
9.Mac))
10.nou
11.Srcee
12.Miki1976
13.wot
14.GoRaN4e
15.џимеј
16.dragonsky
17.Недоделкан



Работите си доаѓаат на свое место :cool:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Fuck they are in the lead :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom