Која серија повеќе ја сакате и зошто? (Fear the Walking Dead vs. The Walking Dead: World Beyond)

Вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    7

DEVIN

Beautiful Womans in your city for night
Член од
30 јуни 2015
Мислења
178
Поени од реакции
51
Daredevil е уникат. Предобро е направена и што е најважно, речиси нема никаква фантазија во серијата, напротив реална е.
Кога сме кај суперхеројските филмови и серии, според мене Daredevil е веднаш после The Dark Knight.
А Flash е многу интересна серија и лесно се поврзуваш за неа бидејќи има повеќе епизоди од другите серии, но глумата и квалитетот на актерите не е баш на завидно ниво.

Sent from my GT-I9301I
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Flash e brainless fun garbage. Ја глеам ради реда со тоа шо пола серија ја проаѓам во алт таб и ги скокам моментите кога нема барем 2 metahumans во кадарот. Глумата на пола од актерите е смешна, CGI-от изглеа попластично со секоја наредна сезона, карактерите (дури и главните) се плитки, приказната е развлечена и има шит пејсинг со многу филери. .
Daredevil е закон и е добра во сите погоре погоренаведени аспекти.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.184
Поени од реакции
35.106
Ова останало заглавено и во простор и во време. Ајде, малце да се размрдаме, народе. Имате нов модератор, или што?

Нов натпревар: Fear the Walking Dead vs. The Walking Dead: World Beyond
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
707
Поени од реакции
1.018
Ова останало заглавено и во простор и во време. Ајде, малце да се размрдаме, народе. Имате нов модератор, или што?

Нов натпревар: Fear the Walking Dead vs. The Walking Dead: World Beyond
Многу лесно прашање, само слабо се познати серииве, посебно вторава.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Ова останало заглавено и во простор и во време. Ајде, малце да се размрдаме, народе. Имате нов модератор, или што?

Нов натпревар: Fear the Walking Dead vs. The Walking Dead: World Beyond
Сега гледам трејлери за серииве, не ги знам.
Немаат врска со The Walking Dead?
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
707
Поени од реакции
1.018
Сега гледам трејлери за серииве, не ги знам.
Немаат врска со The Walking Dead?
Спин оф се од Walking dead, во ист универзум ама со различни ликови.

Реално и двете се доста полоши од неа, иако Fear имаше солидни први 3 сезони.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.401
Поени од реакции
28.338
Абе не разбирам ова Walking dead, 5 години по ред и давам шанса си викав ај чим глеав до 5та ќе глеам и 6та сезона. Бидна и 7ма истото си го реков. Еве почнав со 10 сезона, и знаев дека постои fear the walking dead, ама сега и world beyond? Њтф? Ја па мислев тапа се сериите што им додаваат 1-2+ сезони, овие претераа. Ќе прекинам со сезонава. Што е многу, многу е.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.184
Поени од реакции
35.106
Абе не разбирам ова Walking dead, 5 години по ред и давам шанса си викав ај чим глеав до 5та ќе глеам и 6та сезона. Бидна и 7ма истото си го реков. Еве почнав со 10 сезона, и знаев дека постои fear the walking dead, ама сега и world beyond? Њтф? Ја па мислев тапа се сериите што им додаваат 1-2+ сезони, овие претераа. Ќе прекинам со сезонава. Што е многу, многу е.
Сосема различни серии се. Истиот универзум, запоседнат со мртвите кои одат, ама различни локации, различни приказни, различни групи и различни времиња. Мене Fear the Walking Dead ми е by far најдобра од сите три. Сѐ уште држи на неизвесност, не е досадна, пооригинална е од The Walking Dead, не се врти сѐ во круг, и ликовите се многу подопадливи. Инаку, и The Walking Dead, последните 2-3 сезони се подоправи, откако скокнаа со тајмлајнот за десетина години и откако се запознавме со Whisperers. World Beyond ќе биде минисерија, од само 2 сезони, од кои првата е излезена. Почна добро, пилотот беше ОК, ама после прерасна во детска игра. Плус, ми го скрши филмот моментот кога дознав нешто за еден од главните актери, овој:

viewimage_storyMain.jpg

кој btw, е женет, и на сликава pretty much личи на маж. Е, ама не бил маж. Бил gender fluid, а тоа значело некако поупростено за такви неуки ко мене дека во зависност од времето и приликата, понекогаш бил маж, а понекогаш жена. :tapp: Сега, тоа нема врска со серијата, де, ама ај оди гледај го со исти очи по оваа информација. :LOL:

Инаку, The Walking Dead завршува со следната сезона, која ќе биде последна. Ама, по неа планираат уште една, нова, четврта серија, во која ќе го следат животот на Дерил и Керол по крајот на The Walking Dead. Плус, се уште во предпродукција се трите филма со Рик во главната улога. Чекај, кравата дава уште млеко, има да ја молзат...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.537
Поени од реакции
33.743
Ова му доаѓа како Fast and Furious, увек one last ride... нејсе, ај ме убеди да ја почнам и Fear the Walking Dead.
Jas walking dead ja prekinav kaj 6ta ili 7ma sezona, a fear the walking dead posle prva sezona.

Ne si gubi vremeto. Seriive se drolji. :ROFLMAO:
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
707
Поени од реакции
1.018
иначе да се надоврзам за Fear the Walking Dead, за мене големо изненадување беа првите 3 сезони, не очекував да е на ниво на оргиналот ама пријатно бев изненаден, посебно 3 сезона, ептен таа сезона ми се допадна.

Ама за жал тука завршуваат пофалните зборови, односно 4 и 5 сезона беа болно досадни сезони, тешко срање, тој глупакот продуцент кој ја уништи the Walking Dead во 8 сезона, се префрли тука да ја води и нормално и уништи и оваа, се гледа разликата во 9 и 10 сезона од кога си замина се прероди серијата, дури да ти стане жал што завршува со само 11 сезони :D
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Iskreno da kazham sum gledal 2-3 epizodi i toa delumno. ne sum mnogu po horor vo posledno vreme.
Kako toa da eden "walking dead" bez polovina glava,bes edna raka i ushte kakvi ne delovi od teloto izgubeni pagjaat kako pokoseni od obichen kurshum. Veruvam deka ima nekakvo objsnenie vo nekoja epizoda, a po internet ne mi se bara.
Inaku slusham ova e posledna sezona na "Super Girl" . Ushte edno lajno pomalku kako shto bea Ghoast bustters, Ocens 8, Bat woman,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom