Која серија повеќе ја сакате и зошто? (Fear the Walking Dead vs. The Walking Dead: World Beyond)

Вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    7

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Daredevill дефинитивнo... Мрaчнa е и сурoвa....

Мaдa ни The Flash не е лoшa... Можеле дoдуше пoвеќе дa се пoтрудaт сo oглед дa гo рaзрaбoтувaaт Flashpoint Paradox серијaлoт....
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Daredevil for sure.

p.s предлог за наредни 2 серии - The Walking Dead vs. Breaking Bad или Game of Thrones
Мислам беше ББ со Декстер у дуел. А ако не беше, многу ужасно нелигчки дуел би била со TWD.
Немаат ниту една допирна точка. Премногу различни.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Иако сум поголем фан на Marvel отколку DC ама овој пат морам за The Flash да ми отиде гласот. Реално првата сезона беше онака, лигавење претежно, но изненадија со почетоков на вторава сезона. Посебно со делот Earth 1 и Earth 2. И се разбира Zoom дојде, појако од тоа не може ни да биде. Што се тиче за Daredevil исто така солидна сериичка е ама ликот како лик во Марвел универзумот ми е премногу обичен шознам.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Mr.Robot дали беше?Ако не беше,мора да му се најде партнер.Оваа година мислам дека нема подобра серија од неа.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.258
Поени од реакции
1.083
Daredevil дефинитивно, кога почнав да ја гледам бев малце скептик, ама после првите 2 епизоди бев стварно изненаден и продолжив да ја гледам.
 
B

beaverknight

Гостин
Почењајте нов дуел, штета ако пропадне темава, баш е интересна.
Предлог: The Wire vs. Narcos
 
Последно уредено од модератор:

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Иако ги сакам и двете, гласав за The Flash. Daredevil е многу подобро направена, режијата е одлична, има далеку подобри акциони сцени. Но, The Flash ја пратам од самиот почеток, со тоа што Бери се појави најпрво во Arrow, така да, поприврзана сум за таа серија. Сепак, малку е рано да се споредат овие 2 серии, да видиме каква ќе биде втората сезона на Daredevil.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Не знам колку е ова баш точно место каде да го кажам,па ете ако модераторот сака,нека го промени.За што зборувам?Имено на британскиот канал 4 одат во моментот неколку урнебесно добри серии како Occupied,или,Spin .Сега,не знам дали е дозволено да поставам линк тука од торентите,но,ги има на pirate bay.Доколку некој сака,нека ми се јави лично и ќе му го дадам линкот на еден батка кој ги аплоадира секојдневно.Инаку да кажам дека,сериите не се амерички,Spin е француска со внесен англиски превод.Тема на Spin е терористички напад на највисокиот естаблишмент во Франција,и сите политички игри околу тоа,а на Occupied,окупација на Норвешка од страна на Русија.Прилично актуелни,и политички контроверзни серии.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Не знам колку е ова баш точно место каде да го кажам,па ете ако модераторот сака,нека го промени.За што зборувам?Имено на британскиот канал 4 одат во моментот неколку урнебесно добри серии како Occupied,или,Spin .Сега,не знам дали е дозволено да поставам линк тука од торентите,но,ги има на pirate bay.Доколку некој сака,нека ми се јави лично и ќе му го дадам линкот на еден батка кој ги аплоадира секојдневно.Инаку да кажам дека,сериите не се амерички,Spin е француска со внесен англиски превод.Тема на Spin е терористички напад на највисокиот естаблишмент во Франција,и сите политички игри околу тоа,а на Occupied,окупација на Норвешка од страна на Русија.Прилично актуелни,и политички контроверзни серии.
Ne e dozvoleno javno postiranje torenti.

Koj e zainteresiran neka te kontaktira po privatna poraka. :)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
ok,така нека биди,или уште подобро,нека секој ги побара на торент сајтовите,штом јас ги најдов,ќе ги најди секој.
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Иако ги сакам и двете, гласав за The Flash. Daredevil е многу подобро направена, режијата е одлична, има далеку подобри акциони сцени. Но, The Flash ја пратам од самиот почеток, со тоа што Бери се појави најпрво во Arrow, така да, поприврзана сум за таа серија. Сепак, малку е рано да се споредат овие 2 серии, да видиме каква ќе биде втората сезона на Daredevil.
Промена во мислење. Daredevil ми е една од најдобрите серии во последните 2-3 години. The Flash ми беше интересна, со последнава сезона ептен се разочарав. Ја унаказија претерано, само лигавења и тинејџерски моменти. Се надевам ќе ја опраат со 3та сезона.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.746
Поени од реакции
21.776
Не сум ја гледал Daredevil. Flash ми е многу добра серија и една од ретките која едвај чекам да ја гледам наредната епизода. Има глупи love wins моменти и мразам што бутаат diversity но покрај овие забелешки серијата е топ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom