Која ви е целта во животот?

Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Да имам стабилна убаво платена работа,
жена што ке ме сака,и обратно, деца едно 3-4,
да го гледам Јуве-Милан на новиот стадион на Juve Arena,
да заштедам 200,000$ за Journey to Space на Virgin Galactic.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
KOja cel koga nemoes sudbinata da si ja zemes u svoi race, te matkaat te satkaat, nemaat pari da te platat za rabotata klosarista nevideni i posle ja sum nemal pari, kasnat so plati... , cel e ti so sakas da bide nesto,AMA toa so sakas retko se trefnuva taka da celta kako nasoka kaj sakas da ides ama ako te zgazi kola na sred put jebes cel...
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
184
Поени од реакции
13
Да имам стабилна убаво платена работа,
жена што ке ме сака,и обратно, деца едно 3-4,
да го гледам Јуве-Милан на новиот стадион на Juve Arena,
да заштедам 200,000$ за Journey to Space на Virgin Galactic.
До болдираното и јас би се согласил.Тие 200 000 би ги потрошил попаметно...Утакмицата не ме интересира исто така
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Цел во животот барем засега ми е да бидам малку поупорна, да не се откажувам така лесно од работите и да секако да останам нормална со оглед на хаосот во кој се наоѓам.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
retko koj moze da postigne nesto vo zivotot, barem kaj nas vo makedonija e tesko :)
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Да се оженам со некоја ќерка на некој ШЕИК ! :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Да станам човек - голем.

Да останам човек - достоен за почит.
 
Член од
27 март 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
хммм.....да најдам љубов односно човек што ќе ме сака и почитува!!да отворам сопстевн бизнис!!да имам здрави прави деца! и тоа сеа засеа Ч)
 

Scorpia

The one and only
Член од
4 април 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Да имам успешна кариера, одлично избалансирана со семеен живот :pipi:
 

bonbon4e

100% крејзи :P
Член од
4 септември 2010
Мислења
226
Поени од реакции
17
Задоволителна работа
Среќна фамилија,
убави моменти
екскурзијаво Париз.
1 недела престој во Дизниленд :pipi:

да знам, бебе сум :smir: :toe:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Па, сеа цел баш буквално, не знам на што може да се однесува, зашто нели, животот нема само една област, туку повеќе, на пример професија, семејство, пријатели... Значи, имам намера сериозно да си поработам на мааните, сериозно да се посветам на факулетот, па се надевам ќе бидам успешна во тоа па ќе одам и понатаму од дипломирање, планирам да создадам семејство со човек што ќе ги поседува главните критериуми кои мислам дека треба да ги исполни за да го поминам животот со него, уште од сега пробувам да ги приметам работите што треба и не треба да ги правам при воспитување на своите деца, а таа работа се надевам дека добро ќе ја завршам, планирам покрај обврските со работа и семејство, да не го запоставам социјалниот живот... А и од сега ми изгледа онака ептен фино за некоја година да се осамостојам, да живеам сама во некое скромно станче и да возам некое скромно ама симпатично количе. И нормално, кога ќе најдам работа сакам да бидам доволно способна и остручена за да можам да носам пристојни сретства за пристоен живот. И не ми е целта само да имам добра работа, туку да ја сакам таа работа (а сум на тој пат бидејќи сум на факултет кој го сакам) и да сум добра во тоа. Се надевам... Ама не можам да зборам ништо конкретно, зашто нели, не знам уште колку нови опции ќе ми излезат во иднина. А и глупаво е да се збори за една конкретна цел, зашто не сакам животот да ми се сведе на една работа која или ќе ја постигнам или нема да ја постигнам. А што кога ќе ја постигнам? Ќе бидам најсреќна на свет? Чисто сумњам. Верувам дека пак ќе има нешто ново што ќе сакам да го постигнам. Така да, тоа 'цел' е многу дискутабилна работа. Може да се однесува на тоа што реално можам да го остварам од денес за утре, а може и да се однесува на некоја хипотетичка работа која би можела, ама би можела и да не ја остварам. Не може за се да се збори што би било ако би било.
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Моментално единствена цел во живото ми е да не дозаебам се шо имам заебано до сега.
Btw лошо ми оди... засега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom