Која ви е целта во животот?

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Да се реализирам себе си, да оставам белег позади себе, идните генерации да наследат топ репутација и материјално богатство за да не мораат од нула да почнуваат па да се мачат во конвенционалниот образовен систем, нешто што јас сум морал да го поминам.

Освен тоа да го достигнам својот оптимум на материјален, физички и посебно на духовен план. Максимално тренирани тело, ум и дух со крајна цел тотално ослободување од конвенционалните и материјалистичките начини на дејствување и мислење.
 

tienly

Robbie, one and only!
Член од
6 октомври 2007
Мислења
60
Поени од реакции
5
Се родив без да сакам, крстен сум во црква без да сакам, сум завршил основно училиште и средно затоа што се задолжителни, сега студирам затоа што сакам. Ме воспитале како што сакале моите родители и не им се лутам, живеам во Македонија без да сакам и пак не се лутам.... Немам цел во животот, освен да си работам поштено, да создадам фамилија и тоа.... :)
 
E

elena.

Гостин
Да го прошетам светот, а потоа среќно да живеам со мојот згоден маж - архитект во Лондон во убаво уреден стан со многу мачки.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Да бидам запомнет.
Ако не по добро тогаш... И да доживеам старост. Се останато ми е ирелевантно.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
И после се да останам цврсто со двете нозе на земја и да го живеам животот без стеги и ограничувања - така како што сонот налага.
 
Член од
9 октомври 2011
Мислења
88
Поени од реакции
15
Да имам пред се фамилија, и пријатели. Понатаму следуваат добрата работа, и прошетките низ светот. Сон ми е на мотор со пријатели да прошетам низ Европа. Толку многу сакам да видам..
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
216
Поени од реакции
94
Хм...која ми е целта во животот? Не постои таков збор во мојот речник...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Zivotot sam po sebe ima cel a toa e da umres na kraj mislam za toa imas garancija 100% posto smrtta e kodirana u genite, a celta koja sam si ja postavuvas zavisi od covek do covek no generalno sekoj saka sreka, zadovolstva uzivanja no toa mnogu malku zavisi od nas no sto e do nas treba maximalno da se trudime i da rabotime na sebe i na svojata cel koja sme si ja postavile!
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
да останам жив подолго време со моите најблиски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom