Која ви е целта во животот?

С

сашенко

Гостин
Живи и здрава да е мојата фамилија пред се, секако да имам едно 3-4 деца и да бидам среќно оженет. Исто така да го продолжам и проширам бизнисот со кој работи татко ми моментално, колку да имам за пристоен живот без да мислам месец за месец. А потајно сакам да станам политичар во Македонија, кој нема да биде „печалбар“ во државни институции .. :))
Епа ако сакаш да ти се оствари тоа првото и да имаш убав хармоничен живот не се мешај во јавноста посебно не политика и имаш огромони шанси да си ја оствариш првата цел.

Мојата цел е прво да си најдам цел и после да ја остварам и да уживам во неа.Сега засега лутам барам наоѓам оставам пак барам и така си уживам барајки и истражувајки.Сум имал многу цели ама ми здосадило и сум побарал нови и така.Ретко траат кај мене тие работи
 
М

Мартин`

Гостин
Епа ако сакаш да ти се оствари тоа првото и да имаш убав хармоничен живот не се мешај во јавноста посебно не политика и имаш огромони шанси да си ја оствариш првата цел.
Се надевам дека бар новава генерација идни политичари нема да бидат како до досегашниве Влади.. оптимист сум па сега .. :))
 
С

сашенко

Гостин
Се надевам дека бар новава генерација идни политичари нема да бидат како до досегашниве Влади.. оптимист сум па сега .. :))
Планирај ме за у влада.АКо дојде такво време и јас си ставам цел сега нова.КЕ ВИДАМ ПОЛИТИЧАР
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Да се оженам за Ивана Хаџиевска.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Celta na zivotot e da se zivee (centarot na svetot e kaj sekoj ziv stvor.A.S) u meguvreme se upotrebuva poedinecot kako sredstvo za opstojbata na rodot i toa e lukavstvo na prirodata (Natura non contrisatur) Prirodata nema zal!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да бидам среќна, здрава и да ја пронајдам љубовта на мојот живот.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Celta na zivotot na site ni e ista,toa e da bideme srekjni,zosto se poagja od srekjata,ako ne sme zdravi,ne sme so tie sto gi sakame,ili pak ni nedostasuva nesto nam,ili na tie sto ni se vazni,togas ne sme srekjni,taka da osnoven motiv na site e da se cuvstvuvame SREKJNO.E sea patot do srekjata za sekoj e razlicen,procitav interesni mislenja tuka,ma da jas nemam nekoj konkreten pat uste odbrano,no znaete koja mi e celta:):):):):))))):pipi:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Да умреме среќни, тоа ми е единствената цел.
 
B

BooBojan

Гостин
Да ми биде жива и здрава фамилијата околу мене.
Да издржам барем 65години.
Да си се оженам со вистинската,да ми роди близнаци.
Да мижам да си купам кола со 200+коњи.Најмогу сакам Голф ГТИ!
Да имам добра работа.Да избегам од овоа село.
Да си го изгледам барем еднаш Јунајтед во живо,најверојатно на Олд Трафорд.
А друго повеќе од ова што даде господ тоа нека е.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Да ја научам песничкава напамет :)

и да бидам среќна, нормално, зарем не живееме сите за тоа?
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Да станам некој и нешто во животов..
Ако не успеам со школо барем со спортот до негде да дотуркам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom