Која ви е целта во животот?

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.851
Поени од реакции
11.080
Да купам ЛИЧНО СВОЈ стан. Јбг сега може некои ќе речат што му е на овој прост, материјалист глупак идиот :) Ама тоа не ме интересира, работава е што колку и да си ја сакам работата колку и да имам СИЛНА и ВИСТИНСКА љубов никогаш нема да бидам задоволен додека не сум сигурен дека сум на раат. Под ова сакам да кажам дека никогаш во мојов живот не планиран да одам да живеам како домазет или пак ТАА што би била моја избраничка не би ја носел дома да живее со моите. Сакам живот на раат јбг. Да, јасно е дека во живтотот никогаш ништо не се знае, незнаеш во каква ситуација ќе се најдеш итн. Како и да е ќе направам се за да станам самостоен човек и тоа е мојата цел ;)
 
I

Intex

Гостин
1. Духовно просветлување.
2. Доволно пари да прехранам семејство свое, т.е. да имам за пристоен живот.

Едит: да преживеам 60+ години.:)
 
M

mercenary

Гостин
Da iam zensko dete so golemi obrazi. Ako saka nekoja da mi rodi, neka pise pp. :se_ molam
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
1. Спорт и да сакам неможам.. Знаат сите спортисти како иде во Македонија ако сакаш да станеш успешен..

Целта ми е да си изградам кариера.. Добра работа и семејство.. Пристоен живот.. Неќам ни премногу пари ама да имам доволно за основни потреби..
 
Член од
24 март 2011
Мислења
23
Поени од реакции
0
da gi osvojam amerika i rusija:smeshko::smeshko::smeshko:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
Еден ден да потпишам за ДЕТ РОУ издавачката кука на тупак ,да иам пари ,еден син,едно куче истото што го иам многу трева жени и љубов и ништо ми нетреба више и да да го достигнам максималното ниво на свест што може да се достигне во овие 3 димензии на нас познати
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.783
Поени од реакции
6.768
Нормална работа, платена според образованието, жена, 2-3 деца и да можам ко човек да си дозволам патување во странство, затоа што денешниов систем сега, а се плашам и во иднина, не го остава просечниот човек да гледа и мисли нешто подалеку од својот дом, семејство, работата..а патување надвор не доаѓа во предвид. А во светот има толку многу убави работи кои треба да се посетат и доживеат. Како за краткорочна цел еве да речиме до 30-та година да ја посетам мојата родна земја, а до 50-та година да ја посетам Источна Азија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom