Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Значи ќе влезат камењава Костовски, Соколов дебелиот и Ѓуро - дрво и ни ебаваат мамата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.165
Поени од реакции
107.624
Можно е така да беше моја грешка. Сепак е подалеку отколку порано.
Подалеку е да, али кога ќе се спореди со НБА е каде каде поблиску. Во НБА тројката е за пола метро подалеку од онаа во Европа што и не е мала разлика.
Иначе денес и дефинитивно се уверив, боље сум од пола репрезентација, глава ставам за ова, особено од Соколов и Ѓуровски.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Подалеку е да, али кога ќе се спореди со НБА е каде каде поблиску. Во НБА тројката е за пола метро подалеку од онаа во Европа што и не е мала разлика.
Иначе денес и дефинитивно се уверив, боље сум од пола репрезентација, глава ставам за ова, особено од Соколов и Ѓуровски.
И Костовски не го испуштај :D
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Не знам што да кажам.Ај Ѓуровски и Соколов се знае што кадар се,али Антич ова што го игра е криминал против човештвото.

Баш денес добро игра Антич... Може не му оди шутот но затоа имаше неколку феноменални асистенции... Само проблем немаме никаква клупа... Ѓуровски тапа, Соколов исто, тука некаде е и Костовски но сепак е најдобриот плеј во мак лигата... Така да ке крпиме некако...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Абе момци и на „првотимциве“ им требаа 3 утакмици да влезат у ритам, па видете колку и треба на клупата. Сепак, ова се пријателски текми и мора да проба со нив. Ако не сега, на ЕП уште помалку, плус да не ги преморува останативе по 30 минути на пријателска...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.165
Поени од реакции
107.624
Абе момци и на „првотимциве“ им требаа 3 утакмици да влезат у ритам, па видете колку и треба на клупата. Сепак, ова се пријателски текми и мора да проба со нив. Ако не сега, на ЕП уште помалку, плус да не ги преморува останативе по 30 минути на пријателска...
Џабе брат, као што реков у претходниот пост, боље сум од пола наша репрезентација, trust me. Ако сакаш ќе играме некој ден баскет ќе се увериш. :D Не си свесен какво дрво е станат Соколов, не дека бил нешто посебно некогаш, али сепак порано беше солиден.
 
A

Aruna_Kone

Гостин
Доста те бе со тој Крстевски, дечкото е изгубен у свемиорот, нека фрла пешкири од клупа за друго и така не го бива!!!!

Соколов е дрво живота докажана, не знам само со кој памет ќе го земе Пипан... За Костовски се гледа дека е добар за со Ѓура Ѓаковиќ... на појака одбрана, му се тресат рацете, топка не пренесува...
Ѓуровски нејќам да го коментирам... Дефицитарни сме на позиција 3 за тоа и он игра. Во тие 3-4 мин на паркет, треба само да гледа да не сјебе нешто..

У глобала играме добра одбрана, но нападот и натаму делува конфузен...Не дека се нервирам што утињаат тројки или зицери, него не можеш да си дозволиш колку и да е пријателска утакмица да те залепи некој што е 20 сантима понизок од тебе...Па у маало играме поцврсто пичка му матер :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Џабе брат, као што реков у претходниот пост, боље сум од пола наша репрезентација, trust me. Ако сакаш ќе играме некој ден баскет ќе се увериш. :D Не си свесен какво дрво е станат Соколов, не дека бил нешто посебно некогаш, али сепак порано беше солиден.
Абе не ми е зборот за Соколов, не очекувам од него, првично ми е за Костовски, Брчков и Крстевски, али на последниве двајца ни минута не им се даде...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Абе Брчков не го става СТОЈАНЧЕ ИГРА по 10 минути на утакмица ќе скокнам од прозоров жими се...не знае да трча типот ко ПАЈТОН Е.Ебате тоа вријам значи какви штакори играат за репрезентацијава,пу ти се намочам и у лигата македонска и у државата глупа и у играчите глупи!
Каква смешна лига мајко моја,ебате пензионерската лига што ја имаме старци играат ти ебам рекреативци,греота сме човече греота!!!!
Значи да даде господ да ме викнат за репрезентација,па нема да заиграм за ова гомно наречено екипа,па и 100 евра од минута да ми даваат. Саката работа бе матер им ебам,нека го вадат тогаш СТОЈАН ТАЛЕНТОТ или СОКОЛОВ ГАСЕНИЦАТА да игра.
Ах заборавив да, и Костовски плејот со 25 шута во куманово што имаше 30 поени нека го земат.
Господе боже.
Амин.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Абе не ми е зборот за Соколов, не очекувам од него, првично ми е за Костовски, Брчков и Крстевски, али на последниве двајца ни минута не им се даде...

Крстевски ти е Самарџиски 2.0 само со послаби физички предиспозиции и уште поголема дијабола место мозок.Крстевски прави фаул на секојa минута чим игра.Една четвртина во игра не може да остане.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.165
Поени од реакции
107.624
Абе не ми е зборот за Соколов, не очекувам од него, првично ми е за Костовски, Брчков и Крстевски, али на последниве двајца ни минута не им се даде...
Брчков има многу добра градба ама е многу кошаркарски неинтелигентен, а Крстевски е супер кошаркар само што никогаш не го усмерија неговиот потенцијал на правото место. Баш ми е криво за Бојан, добар човек, а и добар кошаркар само не направи ништо позначајно до сега. И јас сум за да му се даде шанса на него.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Добар е овој Ѓуровски, ако продолжи вака ќе го земеле во NBA... да им дава Gatorade на Time-Out... а имало опција да игра и за Seattle Supersonics, на NBA Live 2003.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Добар е овој Ѓуровски, ако продолжи вака ќе го земеле во NBA... да им дава Gatorade на Time-Out... а имало опција да игра и за Seattle Supersonics, на NBA Live 2003.

Сакаш да кажиш во замена Adam Sandler ќе го донесат во репрезентација, инспиративно со водата и Гејторејд ?:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom