Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
На две години се игра и од следна година нема Б дивизија и на ЕП од 2013 ќе учествуваат 24 екипи. Такада ова е последна пречка за квалификување на ЕП, од тогаш ќе биде цел повисок пласман на Европско!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.761
Поени од реакции
71.572
У право си за ова има многу (претежно дечишта) што појма немаат. Колку победи и да имавме секогаш испливуваат на површина само поразите и тоа како некој не знаел да шутира па Докузовски бил дрво и сл. А кога победивме 40 разлика коментарите беа различни. Поради тоа нема никогаш да имаме успеси. А и на многумина уште не им е јасно дека пред 3 години бевме во Б дивизија а лани освоивме 9то место на ЕП.
Па плукаме пошто ни е смачено да губиме цел живот на гостински мечеви. Унгарија е барем класа послаба од нас, и мораше да ги совладаме и на нвни терен ако сакаме да заличиме на сериозна репрезентација. Имаме екипа која е доста јака, го имаме Бо кој беше најдобар играч во ЕЛ и повторно ги правиме истите грешки. И сето тоа затоа што тренерот прави кардинални грешки. Неможеш да менуваш цела петорка уште на почетокот, и кога ќе ни го треснат да не знаеме повеќе од кај да се браниме. Неможе една сериозна репрезентација да остави песто напади по ред противникот да има удари од чиста позиција! Неможе една сериозна репрезентација да дозволи песто напади по ред да ги завршува со удари од тројка без притоа да направат нити една акција. Време е во екипите да се земат психолози за да си го одработат своето. Вака не иде веќе, не е НОРМАЛНО дома да совладуваш репрезентации со по 40 коша а на гости да губиш од истите. Нешто мора да се менува ако сакаме да бидеме во врвот. Имам големи апетити и сакам успеси, доста ми е веќе да се задоволувам со вакви плашливи игри на гостински терен и одлични изданија во нашата сала. Нека се уозбилат малку во федерацииве и нека постават подобри тренери. Два меча на гости ги изгубивме само затоа што правеше дебилни измени... А и во мечот со Босна можеше да не снајде истото...
Плус знаеш дека во Б дивизија се најдовме поради глупите правила на ФИБА иако бевме подобри барем од 5-6 екипи од А дивизијата...
Не сум против нашите и секогаш ќе навивам со цело срце, ама време е за еден психолог во екипата!!!
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Едно прашање пошто не го следев баш премногу периодот на припреми, дали стварно Марко Колариќ можел да игра за нас и тоа како Македонец а Докузовски не прифатил ?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Едно прашање пошто не го следев баш премногу периодот на припреми, дали стварно Марко Колариќ можел да игра за нас и тоа како Македонец а Докузовски не прифатил ?
Точно така уште еден потег на таканаречениот стручњак докузовски еве јас го заборавив ова ама убаво што не потсети.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Точно така уште еден потег на таканаречениот стручњак докузовски еве јас го заборавив ова ама убаво што не потсети.
Докузовски кажа дека ќе смета на него за ЕП... И како можете да знаеш дека ова е лош потег кога веројатно не го имаш гледано Колариќ како игра ниту една секунда.
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Имам добра идеа само не знам колкави се шансите да се реализира .. само треба некој со поголем авторитет помеѓу навивачиве .. ова ми е идеата :
НА ПОГОЛЕМИ ТРНСПАРЕНТИ ДА НАПИШЕТЕ ТОА ШТО ИМ НЕДОСТАСУВА НА ПОЕДИНЦИ ИЛИ КАДЕ ГРЕШАТ НО ДА НЕ БИДАТ МНОГУ НАВРЕДЛИВИ .. ОДКАКО ЌЕ ЗАБЕЛЕЖАТ ШТО ПУБЛИКАТА МИСЛИ ЗА НИВ .. БЕСОТ И НЕРВОЗАТА ЧЕ СИ ГО СТОРИ СВОЕТО И ЧЕ СЕ ПОКАЖАТ РЕЗУЛТАТИТЕ ..
ДОВОЛНО Е 10 ТИНА ТРАНСПАРЕНТИ КАКО НА ПРИМЕР
АНТИЧ ТРОЈКА СЕ ШУТИРА И ОД 7 метри ..
САМАРЏИСКИ КОЛКАВ ТИ СТРАВОТ КОГА СИ ПОД КОШОТ
...
вие што мислите?
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Докузовски кажа дека ќе смета на него за ЕП... И како можете да знаеш дека ова е лош потег кога веројатно не го имаш гледано Колариќ како игра ниту една секунда.
Па сигурно е подобар од Чековски барем во моментов.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
После се овоа шо прочитав среќен сум што не сум ја гледал утакмицава:)
Ајде ајде да не губиме надеж, Британциве паѓаат во Скопје:)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Имам добра идеа само не знам колкави се шансите да се реализира .. само треба некој со поголем авторитет помеѓу навивачиве .. ова ми е идеата :
НА ПОГОЛЕМИ ТРНСПАРЕНТИ ДА НАПИШЕТЕ ТОА ШТО ИМ НЕДОСТАСУВА НА ПОЕДИНЦИ ИЛИ КАДЕ ГРЕШАТ НО ДА НЕ БИДАТ МНОГУ НАВРЕДЛИВИ .. ОДКАКО ЌЕ ЗАБЕЛЕЖАТ ШТО ПУБЛИКАТА МИСЛИ ЗА НИВ .. БЕСОТ И НЕРВОЗАТА ЧЕ СИ ГО СТОРИ СВОЕТО И ЧЕ СЕ ПОКАЖАТ РЕЗУЛТАТИТЕ ..
ДОВОЛНО Е 10 ТИНА ТРАНСПАРЕНТИ КАКО НА ПРИМЕР
АНТИЧ ТРОЈКА СЕ ШУТИРА И ОД 7 метри ..
САМАРЏИСКИ КОЛКАВ ТИ СТРАВОТ КОГА СИ ПОД КОШОТ
...
вие што мислите?

Ја подржувам оваа идеја ако се најде некој со време и можности нека ја оствари.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
igrata na antic vo prvata cetvrtina beshe neverojatna.tolku mi izgledashe samouveren vo svoite shutevi kako ne prodolzi ponatamu taka. mislam deka dokuzovski napravi greshka koga pred krajot na istata cetvrtina izvadi 3 od startnata pettorka i tuka mislam deka se zaebavme..sakashe da gi odmori i se zaeba.
sreka vo slednite utakmici a zagecevski mi e tolku zal uf.. mislam deka gi igra najdobrite kvelifikacii..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Дечки сега стварно да се обедниме ... Кој може нека каже еве да се вклучиме за транспарентите ... За спрејови и за платно не е проблем ќе прошверцувам нешто за ефтини пари .... Ајде кажете кој е за ама сериозно да си ја сфати работата ! ! !
 

Бавариа

ГЕМИЏИЈА ОД ВЕЛЕС
Член од
16 март 2010
Мислења
189
Поени од реакции
10
Дечки сега стварно да се обедниме ... Кој може нека каже еве да се вклучиме за транспарентите ... За спрејови и за платно не е проблем ќе прошверцувам нешто за ефтини пари .... Ајде кажете кој е за ама сериозно да си ја сфати работата ! ! !
со кој да се обединиш бе пријателе...нели приметуеш дека секој сака да се истакне посебно...немало и ќе нема уште многу години навивачко обединување и бодрење на Македонија!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom