Кошаркарска репрезентација на Македонија

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Мадрид , Дариус е ѕвер верувај.Какви потези имаше денес , уф,уф...Сам си изгради 3-4 позиции за шут кој си ги погоди.Подели 4-5 добри асистенции , не игра 1 на 5 иако си мислев дека е таков играч.Изигра и солидна одбрана , навистина тешка задача ќе има Јовица.
Сепак ако јас би бил Јовица , би го земал Мејси.Би било премногу неблагорадно од наша страна да заборавиме се што тој стори во квалификациите.:toe:
Знам дека е супер играч, само не сум сигурен дека неговото присуство надвор од периметар ќе може да го засени отсуството на Мејси од рекет. Не се работи за тоа дали ќе биде неблагодарно од наша страна, ова е про баскет и сигурен сум дека и Мејси ќе сфати, ама не сакам ни да замислам сценарио со Вашингтон во тимот, Перо прави 3 лични у 1/4, остануваме на Гече и Пеџа како едини избор од високи играчи.

Сметам дека не можеме да си дозволиме таков луксуз да отидеме на ЕП со 3 центри од кои едниот е Предраг Самарџиски.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Дај боже да падне Хрватска и нашиве да земат да не играат ништо да речат Хрвативе овие се дупки невидени и на ЕП ете ти победа :)
А тие усташки пизди, ко ќе викаат нашиве навивачи, играчиве наши тоа ги пали и готово ги победивме нив.
 
К

кременко

Гостин
абе ние и во финале може ке играме со шпанија од кај знаете , само не се палите многу на пријателски оти има многу разлика од пријателска средба до тие средби кои ке се играат на ЕП во Полска
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
Мадрид , Дариус е ѕвер верувај.Какви потези имаше денес , уф,уф...Сам си изгради 3-4 позиции за шут кој си ги погоди.Подели 4-5 добри асистенции , не игра 1 на 5 иако си мислев дека е таков играч.Изигра и солидна одбрана , навистина тешка задача ќе има Јовица.
Сепак ако јас би бил Јовица , би го земал Мејси.Би било премногу неблагорадно од наша страна да заборавиме се што тој стори во квалификациите.:toe:
Во репрезентацијата треба да играат најдобри, а не најзаслужни во минатото... Не е тоа друштво на заслужни граѓани, па по тој принцип да ги бираме (ако гледаме така без Пеце Наумовски не треба натпревар да почнуваме:)). А и не заборавај дека Мејси не зафркаваше на почетокот на припремите, се требаше да дојде и никако да се појави, затоа и го викнаа Вашингтон... А дечкото игра со срце и сака да се покаже, борбеност и труд до максимум... Имаше некаде изјава од Арсиќ дека Мејси пред припреми не влегол еден месец во сала...

Значи, кој ни е потребен тој нека оди, немам ништо против и Мејси да биде тоа... Ама тоа дека некогаш бил заслужен, па сега да му враќаме не држи (само ако заслужи)...
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Па попотребен ни е Мејси и шо не ви е јасно сега. И јас сакам Вашингтон да игра ама јбг...
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
А тие усташки пизди, ко ќе викаат нашиве навивачи, играчиве наши тоа ги пали и готово ги победивме нив.
Nema potreba od toa druze..Kako prvo da ne zaboravime sto se napravija hrvatskite navivaci za nas na SP vo Hrvatska,a od druga strana i treba da se obideme da se obedinime zaedno so Hrvatite protiv Grcite (srpskite braka)..Taka da edini koi mislam deka ne treba da se vregaat vo Polska se tokmu hrvatskite navivaci i reprezentacija voopsto,na cij natprevar sekako se nadevam na pobeda,kako i na predhodnite dva so Grcija i Izrael..

Hrvatska ja pobedi Germanija so 75-62,pa taka utre Makedonija igra so Germanija,dodeka vo drugoto polufinale igraat Hrvatska i Latvija
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
Nema nisto od toa..Barem kako sto pisuvashe vo Vreme,zosto nemozele da dojdat do vleznici za natprevarot..iako prvicnata inicijativa beshe AMS da go plati prevozot,a navivacite vizite i kartite..Ali izgleda nisto..KE ostane Makedonija na onie 200-300 navivaci sto ke odat preku agenciite..Ako ima nekooj drugi informacii neka pishe...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ааа значи ќе биде интересен меч утре мора да им се реваншираме на Германците и да ставиме точка на би рекол одличните напорни и долги подготовки и со сите сили на Грција на 7 Септември во Познан!

Еве линк до хрватски форум и дискусија околу Евробаскет http://forum.hr/showthread.php?p=22267542#post22267542
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Јас сум повеќе за Вашингтон, што знам, дава некоја цврстина на бековската позиција и ептен борбен играч е. А Мејси, што знам, никогаш не ми се допаѓал како играч, многу оди на сила, често ја губи топката за без врска, а движењата му се како да е пијан. Досега покажуваме дека тројката ни е најсилно оружје... а шутот за три е добра страна кај Вашингтон, Мејси е ужасен тројкаш :raz:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Јас сум повеќе за Вашингтон, што знам, дава некоја цврстина на бековската позиција и ептен борбен играч е. А Мејси, што знам, никогаш не ми се допаѓал како играч, многу оди на сила, често ја губи топката за без врска, а движењата му се како да е пијан. Досега покажуваме дека тројката ни е најсилно оружје... а шутот за три е добра страна кај Вашингтон, Мејси е ужасен тројкаш :raz:
:wink::wink::wink::wink:Se slozuvam.

Deneska mora da ja pobedime Germanija ne za da i se osvetime , nego mora da gi probame silite so Hrvatska pred EP.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Koга играме денес, само да не се поклопи со некое од фудбалските дербиња!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom