Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Уфф како ги мрзам Хрватите, кај мене у град нема сител па денес ќе одам да се карам во кабелската да ја пуштат.Ако не ја пуштат ќе има на други канали на телевизија а крај крајева од први нов сообраќај и на интернет ќе гледаме.Но Македонија-Хрватска ќе се гледа на Хрт2 и многу ми е ќеф ко плаче тој Хрватот.

Potcenili smo Makedonce i zasluzeno izgubili:pos:
Чекај чекај рано е за тоа. Хрвативе според мене се најсилни во групава и ќе гураат далеку. Само реално ништо не се знае може да ги тепаме сите три а може и да ги изгубиме зависи тука ако ни тргнат тројките не мора и центар да игра :D
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Чекај чекај рано е за тоа. Хрвативе според мене се најсилни во групава и ќе гураат далеку. Само реално ништо не се знае може да ги тепаме сите три а може и да ги изгубиме зависи тука ако ни тргнат тројките не мора и центар да игра :D
Море ако им тргне на Антиќ и на Стефанов наебале сите во групата:vozbud::vozbud:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Наредна сакам да играме со Хрватска, и да загубиме 10разлика. Тогаш, сигурно ги тепаме на ЕП. :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Наредна сакам да играме со Хрватска, и да загубиме 10разлика. Тогаш, сигурно ги тепаме на ЕП. :)
Јас го реков истото уште вчера. Ако се тепа Германија ете ти ја Хрватска за прво место.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
јас сеуште тврдам дека Гејлада е најјака у групава наша,а ние со Хрватите и Евреите ке се бориме за другите две места,нека не ве залажуват слабите резултати на Израел знаејки ги нив и како играт со срце,нишо не ме изненадуе и две победи да сврзат у група:toe:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Јас имам еден чуден осеќај дека Антиќ ќе ги измонитра грчиштата а на тој Спанулис ќе му искине јајцата.:pos:
па Реално гледано Антиќ е меѓу најмоќните центри во европа од оние што ќе настапат:vozbud:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
па Реално гледано Антиќ е меѓу најмоќните центри во европа од оние што ќе настапат:vozbud:
Не треси зелени ...

Антиќ не е центар. Кога играше за Звезда понекогаш и како крило играше, а природна позиција му е крилен центар .
Најмоќни центри во Европа се Гасол,Јавтокас,Крстиќ,Биедринш,Вујчиќ,а ја Перо не го глеам у комбинацијава со нив .

Едукација ало ! Прочитајте малце пред да пишете нешто, а не само колку да се пише !
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Не треси зелени ...

Антиќ не е центар. Кога играше за Звезда понекогаш и како крило играше, а природна позиција му е крилен центар .
Најмоќни центри во Европа се Гасол,Јавтокас,Крстиќ,Биедринш,Вујчиќ,а ја Перо не го глеам у комбинацијава со нив .

Едукација ало ! Прочитајте малце пред да пишете нешто, а не само колку да се пише !
Добро бе паметнакович:haha::xD: Од нашата група некој?:haha:Касун, Пападопулос?
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Осеќам дека денес ќе им се реваншираме на Германците.:vozbud::helou:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Имаме добар тим но само едно ме загрижува со големите тимови играме само едно полувреме .. Ќе водиме со 10 - 12 разлика и на крајот пак пораз..Ако играме треба до крај да изиграме..
 
К

кременко

Гостин
абе секој навивач си има право на коментар , па нормално дека така ке изјавуваат хрватските навивачи,истото и ние го правиме па никој ништо не ни рекол,може и нас ни се смее некој (ако не разбери)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Имаме добар тим но само едно ме загрижува со големите тимови играме само едно полувреме .. Ќе водиме со 10 - 12 разлика и на крајот пак пораз..Ако играме треба до крај да изиграме..
Од тоа се плашам и јас да не ни се случи на ЕП:nesum:

абе секој навивач си има право на коментар , па нормално дека така ке изјавуваат хрватските навивачи,истото и ние го правиме па никој ништо не ни рекол,може и нас ни се смее некој (ако не разбери)
Иначе ова од хрватските навивачи е ептен понижувачки како нашите да незнаат да ја чукаат топката:haha:Што мерак ке ми е да изгубат 20 разлика па тога ке видам што ке пишат :haha::xD:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom