Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Не сум воодушевен од играта , но задоволен од победата.:)
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Самарџиски ДРВО невидено.Вашингтон Антич:vozbud:.Честито нека ни е победата!!!
Македонија 78 : 67 Велика Британија
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Нека ни се множат победи и со среќа во полуфиналето. Прикажавме добра игра но може и многу подобро од ова. Сепак подготвителни натпревари се па некако ќе се прогледа низ прсти. Многу форсираме шут за три. Изгледа центрите не ни се во форма :). Сепак две победи и не е така лошо.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Бидејќи не ги гледав последните две утакмици ради поминат лимит да ве прашам, сметате дека Вашингтон треба да оди во Полска на сметка на Мејси ? :toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Јас сакам да оди Вашингтон ама незнам што ќе прави тренерот има солидни кои можат да покриваат на таа позиција, но Мејси е добар под кош и направи многу за нашата репрезентација, па ќе видиме како и што.

Инаку самата победа над повеќе од солиден противник говори дека денес изигравме добро а вистинските предизвици идат во утрешниот дуел со Германија на која мора да и се реваншираме и натпреварот со Хрватска каде мора да стегнеме малце.

Иако да не се залажуваме овие се пријателски утакмици каде кружат сите играчи и скоро никогаш не игра најјаката петторка кај нас заедно.

Мислам најјаки моментално се Врба, Антич,Гечевски,Вашингтон и Ристе. Замени имаме повеќе од одлични а Арсиќ може да се ослони на сите играчи.Освен дедо Перо кој мое да го забетонираат на едно место и само тројки да шутира.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Бидејќи не ги гледав последните две утакмици ради поминат лимит да ве прашам, сметате дека Вашингтон треба да оди во Полска на сметка на Мејси ? :toe:
Мадрид , Дариус е ѕвер верувај.Какви потези имаше денес , уф,уф...Сам си изгради 3-4 позиции за шут кој си ги погоди.Подели 4-5 добри асистенции , не игра 1 на 5 иако си мислев дека е таков играч.Изигра и солидна одбрана , навистина тешка задача ќе има Јовица.
Сепак ако јас би бил Јовица , би го земал Мејси.Би било премногу неблагорадно од наша страна да заборавиме се што тој стори во квалификациите.:toe:
 
Член од
23 август 2009
Мислења
111
Поени од реакции
6
Оваа не ја гледав па ако може некој што ја имал таа шанса да ми каже как изигра Војдан.Ја гледав со Летонија даде едно 15 поена за да не претерам ама за толку минути на терен.
Реално гледано со победа над израел и добиваме противник како германија/русија кои играа без своите најдобри играчи па мислам дека може да се стигне до 8-мина финале ако не и борба за медал
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Утре со поразениот од дуелот Хрватска-Германија.:helou:
Дај боже да падне Хрватска и нашиве да земат да не играат ништо да речат Хрвативе овие се дупки невидени и на ЕП ете ти победа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom