Коронавирус (COVID-19)

Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Логично би било од 18 часот да започнува полицискиот час пошо претежно фирмите работат до 16:30/17:00, а викенди и порано. Ова со 21 ми е нон сенс, секако нема некаква фреквенција тој период во услови кога не работат кафичи, кладилници и кафани.
Пошо втора смена е од 14 до 22 часот. Сега че треба да бидат 6 работни часа од 14 до 20 часот.
Друга работа. Германциве до овој момент имаат +2365 случаи што е -2110 од вчера. Шо е за пофалба. И таму е полициски час и само смееш да излегуваш со потреба. Казна за шетање по улици и 25.000 еура. :eek:
п.с колку глупо звучи ова Полициски Час :cuc:
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
а трета смена ?? ај леб не мора и да се праи обичен, само долготраен , пакуван... ама има дежурни, водовод, евн, бег, обезбедувања на фирми ...
се сеќавам многу одамна, во нормална ситуација, експериментираа со 4 смени по 6часа смена, ама пропадна тоа ради превозот, не може со такси вработени да носиш...
Автоматски споено мислење:

ПАМЕТНО !!

Nesvakidašnja odluka Vlade Crne Gore: Saopštavaju IDENTITET ljudi koji su u samoizolaciji
Стари аман, објасни Оливер, ќе има исклучоци за ЕВН, Водовод, обезбедување, такси бла бла ама ќе работат со намален капацитет.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.035
Поени од реакции
18.042
Ако периодов се изнагледавме ретарди што не почитуваа самоизолација и влагаа во окршај со полицијата, сега ќе се изнагледаме ретарди што ќе ги лови полиција по улици со оправдање дека се тука за секој случај и слично.
У Србија им забраниле на старите над 65 години да испаѓаат на улица и имаш интервју по Белград каде ги прашуваат новинарите колку години имате.
Еден од старциве се избаци со околу 60 години :icon_mrgr:
Овоа гарант очекувај го кај нас.


Инаку полициски час не знам колку ќе помогне ама ете можеби и ќе биде корисен.Народот е многу опуштен, премногу дури и не верувам дека и полицискиот час ќе се практикува многу, поготово знаете веќе каде ама и општо низ цела Македонија.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Во Кина, во секој дом поделиле пропусници за излегување, една пропусница по семејство. Без пропусница не смееш да си надвор, проверки имало на секој чекор. На секаде пунктови за мерење температура, со повишена температура не те пуштаат ни во маркет да влезеш, ни во аптека. Мене вакво нешто повеќе би ми се допаднало, на пример.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.037
Кој будала ќе стае полициски час преку ден бе, шо се губите.
Не може тоа освен во услови на војна или терористички напади. Има луѓе што работат, што треба да одат до продавница или аптека, итн итн..., така да денски не може. Викенд едино, рецимо од 3 да почнува, а преку недела од 18:00 пошо секако луѓето ќе си знаат дека после работа нема искачање и тоа е тоа. Сигурен сум дека за 2-3 дена ќе го сменат ова со 21:00-06:00, а башка и не сфаќам каква паника би се кренала ако одма од 18:00-06:00 го ставеа полицискиот час? За какви паники зборувате? Едина разлика е што ќе беше доста поефикасна мерка и немаше да изгубиме неколку дена во борбата со вирусот али што е тука е, јебига.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
904
Поени од реакции
1.460
ima luge rabotat do 6, mora da najdat prvo kreativno resenie kako ke go sredat toa valjda.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
До 21 правете што ќе правите, после никако не излегувајте - тогаш почнува да шета вирусот.


Уствари, меркава е еквивалент на "додека спиете - не излегувајте надвор".
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.836
Поени од реакции
15.770
Стари аман, објасни Оливер, ќе има исклучоци за ЕВН, Водовод, обезбедување, такси бла бла ама ќе работат со намален капацитет.
слушав и јас, ама не се, дали ќе се укине 3 смена на фабрики, на пример Цементара, Железара ??
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.805
Поени од реакции
17.588
Не може тоа освен во услови на војна или терористички напади. Има луѓе што работат, што треба да одат до продавница или аптека, итн итн..., така да денски не може. Викенд едино, рецимо од 3 да почнува, а преку недела од 18:00 пошо секако луѓето ќе си знаат дека после работа нема искачање и тоа е тоа. Сигурен сум дека за 2-3 дена ќе го сменат ова со 21:00-06:00, а башка и не сфаќам каква паника би се кренала ако одма од 18:00-06:00 го ставеа полицискиот час? За какви паники зборувате? Едина разлика е што ќе беше доста поефикасна мерка и немаше да изгубиме неколку дена во борбата со вирусот али што е тука е, јебига.
Сака да ти каже дека меркава е за да се смали паника кај луѓето, а не дека ќе има некаков ефект.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.190
Поени од реакции
16.082
Не може тоа освен во услови на војна или терористички напади. Има луѓе што работат, што треба да одат до продавница или аптека, итн итн..., така да денски не може. Викенд едино, рецимо од 3 да почнува, а преку недела од 18:00 пошо секако луѓето ќе си знаат дека после работа нема искачање и тоа е тоа. Сигурен сум дека за 2-3 дена ќе го сменат ова со 21:00-06:00, а башка и не сфаќам каква паника би се кренала ако одма од 18:00-06:00 го ставеа полицискиот час? За какви паники зборувате? Едина разлика е што ќе беше доста поефикасна мерка и немаше да изгубиме неколку дена во борбата со вирусот али што е тука е, јебига.
Чисто сумљам да се стае и од 18:00 полицискиот. Има фирми кои имаат и втори и трети смени, нема како да се изведе со нив.
Освен со некои потврди едино.
 
Член од
10 март 2020
Мислења
127
Поени од реакции
188
Целиот проблем е што преку ден има премногу раздвиженост, не ми е јасно што ќе решат со ова.
[/QUOTE]
Site se slozuvame deka penzionerite se najneposlunite a tie sekako spijat od 21:00 do 06:00 taka da ova skoro niisto nema da resi
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.935
Поени од реакции
7.589
Јас и онака тој термин дури и во нормални услови на живот на лето кога сите се шетаат реткост е да излегувам а не па сега.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.836
Поени од реакции
15.770
Еве по ФБ одма има кучкари што реагираат, како ќе ги шетаат кучињата навечер ...
навечер ги носат кучињата да мочаат и какаат, за трчање може насабајле
 

Kajgana Shop

На врв Bottom