Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Прегледај го приврзокот 271567

Одвратно племе! Само 18 нови случаи имаат!
Секако дека од 1 милијарда и 500 милиони жители само 18 случаи имаат. Плус, Кина е позната по тоа што е демократска и просперитетна земја со објективни медиуми кои не се под контрола на власта. Целосно ги верувам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Денес е починат и 36 годишен дечко. Дијабетичар со прекумерна тежина.

Хоспитализирани се 575 пациенти, од кои на инфективна 90 се на механичка вентилација, а 2 се на респиратори во воена.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Кој и зошто ми ги брише постовите?
Ако ти се дискутира нешто на темата, дискутирај. Ако продолжат најголемиот дел од постовите да ти се за тоа каква била темата, ќе ја изгубиш привилегијата да ги пишуваш.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ако ти се дискутира нешто на темата, дискутирај. Ако продолжат најголемиот дел од постовите да ти се за тоа каква била темата, ќе ја изгубиш привилегијата да ги пишуваш.
Полека бе Брус Ли. Не е форумот од дедо ти. Секој ден ги читаме истите бљувотини од ликот, колку умреле и како умреле, како да некој не може да го најде тој податок на сите можни и неможни сајтови. Се што прави е ширење на паника и хистерија.

А и ти прибери се малку со односот.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Полека бе Брус Ли. Не е форумот од дедо ти. Секој ден ги читаме истите бљувотини од ликот, колку умреле и како умреле, како да некој не може да го најде тој податок на сите можни и неможни сајтови. Се што прави е ширење на паника и хистерија.

А и ти прибери се малку со односот.
Никој не те тера да читаш.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Претерувате, ако некој пишува нешто што вас не ви се допаѓа лично не значи дека треба да му се бришат постовите и да се банира. Премногу нежни сте станати, никогаш не е одмет да се има спротиставени мислења, па и малце 'рчкање. Плус да потсетам дека темава е префрлена во општи муабети баш за да има вакви муабети. Има и тема во подфорум здравје, таму треба да се пишува за тоа кој е болен, а кој е починат и слично.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Дечки ај мал совет, мерам температура сеа 37.1 имам, глава ме болеше малку немам треска , немам кашлица нема болки во гради, носот ми е потзатнат. Да се тестирам ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.999
Дечки ај мал совет, мерам температура сеа 37.1 имам, глава ме болеше малку немам треска , немам кашлица нема болки во гради, носот ми е потзатнат. Да се тестирам ?
Имаш контакт со познат заболен?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.848
Дечки ај мал совет, мерам температура сеа 37.1 имам, глава ме болеше малку немам треска, немам кашлица нема болки во гради, носот ми е потзатнат. Да се тестирам ?
..Не, штом ти е затнат носот!
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Како да се понашам не знам у пм, дали да им кажам на луѓево што бев во контакт со нив или не ? да не испадне овој крие не кажува.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Дечки ај мал совет, мерам температура сеа 37.1 имам, глава ме болеше малку немам треска , немам кашлица нема болки во гради, носот ми е потзатнат. Да се тестирам ?
Се надевам дека тролаш.. ќе се тестираш бидејќи те боли глава ? (темп ти е у граница на нормала) :zver:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom